Arrestimi i dëshmitarit x/ A i rrezikohet jeta?

E Enjte, 17 May 2018 21:22

PS dhe PD kanë hedhur sot akuza të forta ndaj njëra tjetrës në lidhje me audio-përgjimin e publikuar për Agron Xhafaj, por ajo që ndezi më shumë situatën ishte publikimi i dëshmisë së dëshmitarit ‘x’, Albert Veliu i cili deklaroi se audio-përgjimi është i vërtetë dhe biseda me Agron Xhafajn ishte reale, ndërsa foli edhe për trafikun e drogës që kishte kryer me vëllain e ministrit.

Por pas kësaj deklarate të tij PS i kërko PD-së ta dorëzonte Veliun, pasi sipas tyre PD e dinte vendndodhjen e tij, duke akuzuar se e gjitha ishte inskenim i tyre.

Por ku ndodhet dëshmitari ‘x’?

Gazetari Artur Çani, deklaroi në ‘Fax News’ se familja e tij është kërcënuar dhe ndodhet jashtë Shqipërisë, ndërsa ai vetë është kapur duke u larguar drejt Kosovës në një taksi.

“Di që njerëzit e shtëpisë së tij janë jashtë Shqipërie pasi janë kërcënuar, ky është kapur duke u larguar jashtë Shqipërie, në një taksi duke tentuar të largohet drejt Kosovës”, tha Çani pa dhënë detaje të tjera për vendndodhjen.

I pyetur nëse i rrezikohet jeta, Çani tha se nuk e beson një gjë të tillë pasi çështja e tij u bë e njohur dhe vetë ai doli në pah.

“Por tani më duket pak e vështirë që jetën ta ketë të rrezikuar, ndoshta më parë e kishte pasur më të rrezikuar por jo tani që doli në sipërfaqe”, tha ai.

Në lidhje me audio-përgjimin dhe ministrin Xhafaj, Çani deklaroi se pozicioni i ministrit është shumë i vështirë pasi kanë dalë shumë detaje tashë për këtë çështje.

Ai u shpreh se grupi i Agron Xhafajn e zëvendësoi atë të Habilajve që mbështetej nga Tahiri, dhe kjo sipas tij është e ditur në Vlorë, duke shtuar se mund të jetë edhe shkaku i përplasjeve brenda maxhorancës.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

E paprecedentë, Zyra e Punës, sorollat dhe nuk regjistron punëkërkuesit nga Kamza

Aktualitet

E paprecedentë, Zyra e Punës, sorollat dhe nuk regjistron punëkërkuesit nga Kamza

Vetëm nga muaji shkurt deri në muajin shtator Shërbimi Social Shtetëror ka refuzuar nga skema e ndihmës ekonomike 1061 familje me motivacionin: “Nuk janë paraqitur tek Zyra e Punës si...

Gjysma e popullsisë në botë jeton me 5.5 dollarë në ditë

Aktualitet

Gjysma e popullsisë në botë jeton me 5.5 dollarë në ditë

Pavarësisht përparimit në zvogëlimin e varfërisë ekstreme, gati gjysma e popullsisë në botë jeton me më pak se 5.50 dollarë në ditë, duke shënuar rritje të të varfërve në vendet...

Rusia kërkon nga Brukseli t’i bëjë presion Kosovës për zbatim të marrëveshjeve me Serbinë

Bota Shqiptare

Rusia kërkon nga Brukseli t’i bëjë presion Kosovës për zbatim të marrëveshjeve me Serbinë

Ministria e Jashtme ruse i ka bërë thirrje Brukselit që t’i bëjë presion Kosovës për të zgjidhur situatën në vend, ka thënë Zëvendësministri i Jashtëm rus, Alexander Grushko. “Brukseli duhet t’i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!