Kilogrami është një nga njësitë matëse më të rëndësishme dhe më të përdorura gjerësisht në botë. Dhe sërish përkufizimi i…
Të bësh biznes në Shqipëri është e vështirë edhe për shkak të taksave. Jo më kot, Banka Botërore në raportin…
Projekti i rikonstruktimit të rrethrrotullimit të “Zogut të Zi” u përurua para një muaj nga kryebashkiaku Erion Veliaj. Përveçse fotot…
Në qoftë se  gjate ditës dielli mund të na ngrohte paksa, në mbrëmje e kuptojmë se ka ardhur i ftohti.…
Instituti Europian Pashko ka publikuar listën e 10 personave më të pasur në Shqipëri. Analiza është bazuar në të dhënat…
Duke filluar nga 1 Janari asnjë mjet nën Euro 4 nuk do lejohet të importohet nga jashtë. Vendi ynë  ka…
Sot është zhvilluar seanca e radhë në Gjykatën e Tiranës në lidhje me padinë e Shkëlzen Berishës ndaj kreut të…
Është zbuluar fytyra e personit që u ekzekutua me plumb në kokë paraditen e kësaj të mërkure në markatën e…
Një zjarr i madh i aktivizuar që prej ditës së djeshme ka djegur rreth 12 hektarë sipërfaqe pyjore në fshatin…
Presidenti francez Emmanuel Macron është nën presion mbi rritjen e çmimit të karburantit në Francë. Shoferët po planifikojnë të bllokojnë…
Me date 26 nëntor, e hënë, ora 17:00, ne Hotel “Sheraton”, aktivisti i shoqërisë civile Aulon Kalaja promovon dokumentarin tim:…
Kanë kaluar 8 vite nga humbja e Bleona Matës vajzës 7 vjeçare . Ajo sot është 15 vjeçe dhe ende…

Lajmet e fundit

Haradinaj: Këtë vit do ta marrim vendimin për liberalizimin e vizave

Bota Shqiptare

Haradinaj: Këtë vit do ta marrim vendimin për liberalizimin e vizave

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj është shprehur i bindur se këtë vit do të marrim liberalizimin e vizave. Këto komente Haradinaj i bëri në hapjen e dytë të Konventës së Veshmbathjeve...

Maradona tregon se përse Perez largoi CR7-ën nga Reali

Sport

Maradona tregon se përse Perez largoi CR7-ën nga Reali

Legjenda e futbollit në Argjentinë, Diego Armando Maradona, tregon arsyet që çuan presidentin e Real Madrid-it, Florentino Perez të shiste Cristiano Ronaldo-n te Juventus. “CR7 bëri mirë që iku. Dha gjithçka...

Shkencëtarët do të votojnë për ndryshimin e parë në njësinë matëse ‘kilogram’, pas një shekulli

Aktualitet

Shkencëtarët do të votojnë për ndryshimin e parë në njësinë matëse ‘kilogram’, pas një shekulli

Kilogrami është një nga njësitë matëse më të rëndësishme dhe më të përdorura gjerësisht në botë. Dhe sërish përkufizimi i kilogramit është gati për të ndryshuar rrënjësisht. Të premten, më 16 nëntor...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!