Për shkak të mungesës së stafit të infermierisë shoqata gjermane Bäderverband ka filluar rekrutimin e punonjësve të ri nga Kosova…
Një 14-vjeçar nga Kamenica, Kosovë, ka ndërruar jetë si pasojë e dhunës së ushtruar nga babai i tij, ka konfirmuar…
Një aksident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Athinë ku ka mbetur i vdekur një person dhe janë plagosur 4…
Prokuroria e Durrësit ka reaguar pas vjedhjes së ndodhur gjatë natës në këtë institucion. Me një deklaratë publike, prokuroria thotë…
Nga kjo hyrje (Në foto) gjatë natës janë dëmtuar pajisjet e zyrës së serverit të Prokurorisë së Durrësit dhe janë…
Një doganier i pikës së kalimit kufitar në Kapshticë është arrestuar nga policia e Korçës, pasi dyshohet se ai ka…
Për herë të parë që nga fillimi i procesit të vetingut, EURALIUS, misioni i asistencës në drejtësi i financuar nga…
Policia dhe Prokuroria e Beratit kanë zhvilluar një operacion të koduar "Osoja", i cili u ndoq me metoda speciale dhe…
Nga REXHEP SHAHU (fragment nga libri ne proces Lufta ime per Kosovën) Sakrifica e familjeve shqiptare që jetonin në vendet…
Pas arratisjes spektakolare të 28-vjecarit, Mikel Kasa, nga Gjykata e Vlorës, pak pasi u njoh me masën e dënimit, policia…