Në ditën e 14 të protestës së tyre banorët e “Unazës së re” ishin më të shumtë në numër. Ata…
Banorët e “Unazës së re” kanë marrë mbështetjen e deputetëve të opozitës në protestën që ata po vazhdojnë ta mbajnë…
Përdorimi i pesticideve të produkteve bujqësore ka shkaktuar një ulje të shitjeve e cila pasohet dhe me uljen e çmimeve.…
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka vizituar ditën e sotme Manastirin, me rastin e 110-vjetorit të Kongresit të Manastirit. Kreu…
Të paktën një person ka humbur jetën ndërsa më shumë se 50 të tjerë kanë mbetur të plagosur nga pasi…
Banorët e Unazës së re kanë dalë sërish mbrëmjen e stome në protestë ku i bëjnë thirrje qeverisë dhe kryebashkiakut…
Banorët e Unazës së re, banesat e të cilëve rrezikojnë të shemben, i janë drejtuar pak minuta më parë Presidentit…
Banorët e zonën së Unazës së Madhe kanë janë të shumtë në numër për të kundërshtuar vendimin që i hap…
Fluksi i emigrantëve nga vendet e Lindjes së Mesme vijon të jetë prezentë në rajon. Shqipëria mbetet një nga shtetet…
Data 15 nënëtor është afati i fundit ku në Presidencë duhej të mbërrinte lista e kandidatëve për Këshillin e Emërimeve…
Gazetari i Top Channel, Endi Tufa po raportonte nga Shkodra për ndeshjen Shqipëri-Skoci që do të zhvillohet sot në mbrëmje,…
Gazetari David Beriain kthehet më 21 nëntor me një sezon të ri të “Clandestino” në DMAX, duke paralajmëruar një seri…

Lajmet e fundit

Vetëm 24 orë, gjashtë të vdekur nga aksidentet rrugore në Kosovë

Bota Shqiptare

Vetëm 24 orë, gjashtë të vdekur nga aksidentet rrugore në Kosovë

Për 24 orë në Kosovë kanë humbur jetën gjashtë persona si pasojë e aksidenteve në trafik. Vetëm gjatë periudhës janar - tetor të këtij viti në Kosovë janë shkaktuar mbi 10...

Dashuria nuk konservohet

Lifestyle

Dashuria nuk konservohet

Është një e vërtetë rreth dashurisë. Gjithçka që kurseve e humbe, gjithçka që dhe/dhurove u shpërbleve, fitove u bë e jotja, u shpërbleve si nga Zoti ashtu edhe nga njeriu...

Humbja e Shqipërisë pushton mediat, ja çfarë shkruajnë gazetat prestigjioze

Sport

Humbja e Shqipërisë pushton mediat, ja çfarë shkruajnë gazetat prestigjioze

Kur pritej që Shqipëria të synonte një fitore me goleadë, për të synuar një vend në Ligën B, ndodhi krejt e kundërta dhe kuqezinjtë kapitulluan me rezultatin e thellë 0-4...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!