Rreth 80 000 lekë të reja i ka kushtuar buxhetit të shtetit uniforma për një punonjës të “Qendrës Kombëtare të…
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak çaste më parë në Tropojë. Nga të dhënat e para dyshohet se ka…
Luigi Soreca është emëruar ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri. Italiani do të zëvendësojë në Shqipëri Romana Vlahutin.Ai punon prej…
Gazetarja investigative e Open-Data, Aranita Brahaj ka denoncuar në Prokurori kërcënimin që i është bërë nga një biznes. Reagimi e…
Në prangat e policisë së Shkodrës ka rënë Albion Shabaj, 28 vjeç. Ky i fundit në bashkëpunim me një shtetas…
Nxënësit e fshatrave Blinisht e Fishtë në Lezhë nuk e kanë nisur shkollën! Mbyllja e shkollave të fshatit i detyron…
Nga Jamie Dettmer Nuk ekziston besimi në Ballkan. Familjet e etnive të ndryshme – serbë, kroatë, boshnjakë dhe shqiptarë –…
Një 40-vjeçar lihet i vdekur në derën e spitalit të Vlorës. Personi është i moshës, rreth 40 vjeç, dhe është…
Nga Daniel Heinrich (DW) Idlibi është kështjella e fundit e kryengritësve të Sirisë. Turqia dhe Rusia kanë rënë dakord për…
Gjimnazi Shaban Çollaku në Klos është mbyllur pasi godina është amortizuar dhe nuk janë dhënë fonde ndër vite për restaurimin…

Lajmet e fundit

Vasili: Gjynah se nuk ke as moshë për të larë gjithë këto turpe!

Politikë

Vasili: Gjynah se nuk ke as moshë për të larë gjithë këto turpe!

NGA PETRIT VASILI Gramoz Ruçi zgjodhi te jete njesh me hajdutet e teatrit..... Kryetari i Kuvendit kishte nje shans te fundit per tu distancuar nga hajdutet e teatrit. Sot ai hodhi poshte...

Zbulimi i shtatoreve të Fehmi dhe Xhevë Lladrovci, merr pjesë edhe Presidenti Meta

Politikë

Zbulimi i shtatoreve të Fehmi dhe Xhevë Lladrovci, merr pjesë edhe Presidenti Meta

Në 20 vjetorin e rënies, në Drenas po mbahet manifestimi kushtuar dëshmorëve të kombit Fehmi Lladrovci dhe heroinës Xhevë Krasniqi-Lladrovci. Gjatë manifestimit përkujtimor, do të zbulohen shtatoret e dy heronjve të...

Shiste drogë në afërsi të shkollave, arrestohet 46 vjeçari i dënuar për vrasje

Aktualitet

Shiste drogë në afërsi të shkollave, arrestohet 46 vjeçari i dënuar për vrasje

Policia e Durrësit finalizoi operacionin e koduar "Fusha e Rërës" duke vënë në pranga 46 vjecarin Ardian Llana. Në kuadër të masave për rritjen e parametrave të sigurisë në shkolla,  parandalimit...