Nga Daniel Heinrich (DW) Idlibi është kështjella e fundit e kryengritësve të Sirisë. Turqia dhe Rusia kanë rënë dakord për…
Gjimnazi Shaban Çollaku në Klos është mbyllur pasi godina është amortizuar dhe nuk janë dhënë fonde ndër vite për restaurimin…
Në Shqipëri jo çdo fëmijë me aftësi ndryshe mund të ketë akses në sistemin arsimor. Kështu referuar të dhënave të…
Një banesë në qytetin e Krujës ka qenë objekt i një sulmi me armë. Janë burimet e Policisë së Krujës,…
INTERVISTA E PRESIDENTIT TË REPUBLIKËS, SH.T.Z ILIR META PËR "VATICAN NEWS" Z.President, Ilir Meta, çfarë mund të na thoni për…
Personi i tatueshëm, për çdo lëvizje të brendshme të mallrave nga magazina në magazinë, nga magazina në dyqan apo anasjelltas,…
Pas lirimit nga burgu të nipit të Enver Hoxhës, Ermal Hoxhës në rrjet janë përhapur menjëherë disa meme.  Personazhet në…
Aeroporti i Kukësit do t’i nënshtrohet tashmë një studimi të ri që lidhet me mbledhjen e të dhënave të rëndësishme…
Një shqiptar është shtirur sikur ka vrarë veten, më pas videon ia ka dërguar ish-it. Për këtë arsye 39-vjeçari  është…
Deputeti i Partisë Demokratike, Agron Shehaj së bashku me deputeten Nada Meçorapaj ishin në Jal në mbështetje të banorëve të…

Lajmet e fundit

Basketboll, Tirana tërhiqet nga Liga Ballkanike, ja arsyeja skandaloze

Sport

Basketboll, Tirana tërhiqet nga Liga Ballkanike, ja arsyeja skandaloze

Liga Ballkanike e Basketbollit është një mundësi shumë e mirë për ekipet shqiptare për të treguar vlerat e tyre. Këtë mundësi e ka Tirana por ekipi bardheblu ka vendosur që...

Zari i Taulantit në Bashki dhe nëpunësit e tij në sulm frontal ndaj PD në Librazhd

Politikë

Zari i Taulantit në Bashki dhe nëpunësit e tij në sulm frontal ndaj PD në Librazhd

Kryetari i Bashksië së Librazhdit, Kastriot Gurra është hedhur në sulm frontal ndaj kreut të PD, Bujar Vreto duke angazhuar edhe punonjësit e institucionit që ai drejton të bëjnë propagandë...

Akuzohen për shfrytëzim prostitucioni, 22 të arrestuar në Kosovë

Aktualitet

Akuzohen për shfrytëzim prostitucioni, 22 të arrestuar në Kosovë

Policia e Kosovës ka ndërmarrë një operacion në Prishtinë dhe Gjakovë, ndërsa ka arrestuar 22 persona pasi akuzohen për shfrytëzim prostitucioni. Policia e Kosovës, konkretisht Drejtoria për Hetimin e Trafikimit me...