Ish-kryeministri Sali Berisha dhe kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha zhvilluan sot homazhe në Akademinë e Shkencave në nder të…
Të shtëna me armë në lagjen Rus të qytetit të Shkodrës. Nga informacionet e para mësohet se personi i plagosur…
Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë thirrje ditën e sotme për të mbështetur një protestë që bëhet kundër vendimit të qeverisë…
Rreth 7000 fëmijë në të gjithë vendin nuk shkojnë në shkollë, për arsye të ndryshme, ku më kryesorja është gjendja…
Gjatë ditës së djeshme u anullua testimi me shkrim i kandidatëve që po konkuronin për të marrë gradën Komisar në…
Shqipëria është një nga 11 vendet ku një organizatë e fuqishme kriminale mafioze italiane ka shtrirë aktivitetin e përfitimit të…
Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka kërkuar nga Italia përkrahje për liberalizimin e vizave për kosovarët. Gjatë vizitës së…
Një pikturë ikonike e artistit të famshëm amerikan, Edward Hopper, është shitur në një ankand në New York për gati…
Shpenzoni shumë kohë me prindërit dhe për këtë ndonjëherë ju kanë akuzuar se nuk jeni “cool”. Bëni mirë që fillimisht…
Ylli shqiptar i Arsenalit, Granit Xhaka, ka bërë një dedikim të veçantë në Instagram për ditëlindjen e nënës së tij.…
Përmes një postimi në profilin e saj në Facebook, Policia e Shtetit ka bërë me dije se cilët janë 8…
Një diamant i rrallë rozë është shitur për 50.3 milionë franga zvicerane në një ankand, duke thyer rekord për karat.…

Lajmet e fundit

Aksident tragjik në Kosovë, 3 të vdekur, plagoset dhe ambasadorja turke në Prishtinë

Bota Shqiptare

Aksident tragjik në Kosovë, 3 të vdekur, plagoset dhe ambasadorja turke në Prishtinë

Një aksident tragjik ka ndodhur në orët e pasdites së sotme në Mramor të Prishtinës, ku janë konfirmuar 3 persona të vdekur dhe 3 të tjerë të plagosur. Mediat në Kosovë...

Shefat e rinj në spitale, zgjedhjet abuzive

Aktualitet

Shefat e rinj në spitale, zgjedhjet abuzive

Duke filluar nga muaji nëntor qendrat spitalore universitare do të kenë shefa të rinj shërbimi, të cilët do të zgjidhen në bazë të kritereve të reja, të ndryshuara me VKM...

Aksidentoi këmbësoren në Paskuqan, prangoset shoferi i Policisë

Aktualitet

Aksidentoi këmbësoren në Paskuqan, prangoset shoferi i Policisë

Një shofer Policie është prangosur nga ana Sherbimit te Brendshem ne Ministrine e Brendshme.Polici me inicialet D. L. 31 vjeç, banues në Tiranë, u prangos pasi në rrugën “Unaza e...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!