Të humbasësh një punonjës të shkëlqyer është diçka e tmerrshme. Ka shpenzime të gjesh dhe trajnosh një zëvendësues. Është gjithashtu…
Rrjeti social më popullor, Facebook, mund të përballet me sanksione pasi ende nuk është në përputhje me rregullat e konsumatorëve…
Familjarët e fisit Balaj në Jalë e kanë kaluar natën jashtë në pamundësi për të gjetur një vend ku të…
Një 59 vjeçar me origjinë shqiptare i konsideruar si "truri" i një prej bandave më të mëdha të plaçkitjeve të…
Gjermani dhe Shqipëria kanë hedhur një hap të rëndësishëm drejt emigracionit legal, ku shumë të rinj dhe të reja, që…
Një 45 vjeçar është arrestuar pasi i ka vënë zjarrin derës së bashkisë së Librazhdit gjatë orëve të natës. "Si…
Personi në foto është një 30-vjeçar shqiptar. Ai u arrestua nga policia gjermane mëngjesin e së mërkurës së 19 shtatorit…
Një ngjarje e rëndë u shënua mëngjesin e djeshëm në kryeqytetin e Shqipërisë. Një 51-vjeçar i identifikuar si Rezmi Caushaj,…
Shqipëria do të vijojë me alternime kthjellimesh dhe vranësirash, më të theksuara në zonat qëndrore dhe jugore. Pjesa e dytë…
Pasi bënë show në disa qytete të vendit, policia sonte duket se ka organizuar shfaqjen e radhës, këtë herë në…

Lajmet e fundit

Organizata Botërore e Shëndetësisë: Alkooli shkakton një në 20 vdekje në mbarë botën

Aktualitet

Organizata Botërore e Shëndetësisë: Alkooli shkakton një në 20 vdekje në mbarë botën

  Në mbarë botën, alkooli është shkaku kryesor i më shumë se një deri në 20 vdekje, ku tre të katërtat e tyre janë meshkuj, ka treguar së fundmi një raport...

Gjermania të ndërmjetësojë për njohjen e Kosovës

Bota Shqiptare

Gjermania të ndërmjetësojë për njohjen e Kosovës

Në një intervistë ekskluzive për Deutsche Wellen, deputetja gjermane liberale Renata Alt kërkon nga qeveria gjermane që të bëjë më shumë presion për njohjen e Kosovës. Ajo nuk e mbështet...

Kapet ‘skifteri’ shqiptar, bashkëpunëtorët largohen si në filma

Aktualitet

Kapet ‘skifteri’ shqiptar, bashkëpunëtorët largohen si në filma

Një shqiptar është vënë në pranga, ndërsa dy të tjerë i kanë shpëtuar policisë. Ngjarja ndodhi gjatë mbrëmjes së djeshme, ku këta persona, identiteti i të cilëve nuk bëhet i...