Një fëmijë i vogël, është dëmtuar rëndë, duke përfunduar në spital. Mësohet se fëmija 4-vjeçar, ka qenë duke luajtur te…
Ambasada britanike në Tiranë ka përshëndetur dënimin e Emiljano Shullazit nga gjykata me 14 vite burg. Në një deklaratë të…
Këshilli Drejtues i Magjistraturës ka emëruar drejtor Sokol Sadushin.  Këtë herë Sokol Sadushi ka siguruar mandat të dytë në krye…
​Në gjithë vendin janë të shumta qendrat shëndetësore që nuk kanë mjekë. Siç thotë drejtuesit e sistemit shëndetësor në veri…
Këngëtarja e njohur shqiptare, Eni Koçi, ka publikuar projektin e saj më të ri me titull “Sot”. Videoklipi është xhiruar…
Me qindra qytetarë banorë të Unazës së re, që Edi Rama dhe Erion Veliajn duan të ju shkatërrojnë shtëpitë, kanë…
Një 43 vjeçar është arrestuar në flagrancë pasi është kapur me lëndë narkotike të llojit kokainë. Operacioni i koduar "Stok"…
Kilogrami është një nga njësitë matëse më të rëndësishme dhe më të përdorura gjerësisht në botë. Dhe sërish përkufizimi i…
Të bësh biznes në Shqipëri është e vështirë edhe për shkak të taksave. Jo më kot, Banka Botërore në raportin…
Projekti i rikonstruktimit të rrethrrotullimit të “Zogut të Zi” u përurua para një muaj nga kryebashkiaku Erion Veliaj. Përveçse fotot…
Në qoftë se  gjate ditës dielli mund të na ngrohte paksa, në mbrëmje e kuptojmë se ka ardhur i ftohti.…
Instituti Europian Pashko ka publikuar listën e 10 personave më të pasur në Shqipëri. Analiza është bazuar në të dhënat…

Lajmet e fundit

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Aktualitet

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Moti i keq në Dardhë të Korçës po rrezikon jetën e banorëve  dhe të turistëve që kanë shkuar për të parë bukuritë e zonës. Edhe pse prej dy ditësh është dhënë...

Viti më i errët i njerëzimit

Globi

Viti më i errët i njerëzimit

Viti 536 konsiderohet si më i keqi në historinë e njerëzimit. Kështu, nuk është 1348 me shpërthimin e murtajës dhe as 1928 me epideminë e gripit spanjoll që vrau rreth...

Kylie Jenner qenka e martuar dhe ne nuk e dinim

Show-biz

Kylie Jenner qenka e martuar dhe ne nuk e dinim

Travis Scott dhe Kylie Jenner kanë disa kohë që po shijojnë romancën e tyre, por kanë nisur dyshimet se janë martuar në mënyrë sekrete. Në koncertin e tij të shtunën, reperi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!