Çmimet e apartamenteve në Tiranë po shtrenjtohen sërish me 15 deri në 30%, sipas një vëzhgimi të fundit që bëri…
Një anije mallrash me flamur shqiptar dhe me tetë persona në bord është përplasur mëngjesin e sotëm në Lefkada të…
Një shpërthim ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në lagjen "Partizani", në Elbasan.  Policia thotë se…
Nga viti në vit numri i lindjeve po bie me shpejtësi, duke sinjalizuar një situatë tashmë alarmante për popullsinë e…
Shqiptarët në diasporë pavarësisht vështirësive të fillimit kanë mundur të ndërtojnë më së miri jetën atje ku ndodhen në vende…
Nga Halil Teodori E shkuara kur harrohet, rrezikon të përsëritet dhe brezit që ka mbi vete barrën e këtij faji…
Një tjetër minorene është zhdukur nga shtëpia e saj. Ngjarja ka ndodhur në Peshkopi. Sipas Policisë Vendore nëna E. Gj.,…
Sot gjykata penale e shkallës së parë në Tirane dënoi penalisht me gjobë Romeo Karajn për shpifjen e kryer botërisht…
Shoqata e Punonjësve të Policisë në Lirim ka reaguar në lidhje me urdhrin antiligjor të Drejtorit të Policisë së Shtetit…
Një zjarr me përmasa të mëdha ka rënë pranë autostradës Lushnje-Rrogozhinë gjatë pasdites së sotme. Shkaqet e rënies së zjarrit…
Një bust për Konstantinos Katsifas dhe një rrugë me emrin e tij. Ky është propozimi i kryebashkiakut të qytetit argons…
Një tërmet 3.5 ballë ka lëkundur pak minuta më parë veriun e Shqipërisë, ndërkohë që lëkundjet janë ndier edhe në…

Lajmet e fundit

Largimi i Panuccit, Duka: Nuk është në dorën time

Sport

Largimi i Panuccit, Duka: Nuk është në dorën time

Qëndrimi ose jo i Christian Panuccit është kthyer në një çështje në kombëtaren shqiptare. Rezultatet negative dhe loja e dobët kanë bërë që drejt italianit të vërshojnë kritika të shumta. Megjithatë...

KPK e kualifikoi, ndërkombëtarët kërkojnë përjashtimin e prokurorin

Aktualitet

KPK e kualifikoi, ndërkombëtarët kërkojnë përjashtimin e prokurorin

Komisioneri Publik ka ankimuar vendimin për kalimin e procesit të vettingut për gjyqtarin e Gjykatës së Apelit të Shkodrës, Arben Dollapaj. Sipas Komisionerit Publik, hetimi nga Komisioni i Pavarur i...

Greqia, Bosnja,... vendet që bllokuan Kosovën në INTERPOL

Bota Shqiptare

Greqia, Bosnja,... vendet që bllokuan Kosovën në INTERPOL

Kosova dështoi sot të bëhet pjesë e organizatës më të madhe ndërkombëtare të policisë, Interpol. Kosova në këtë mënyrë nuk ka arritur që të futet në mesin e 192 shteteve...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!