Edhe pse Shqipëria është shndërruar në një destinacion për të huaj që kërkojnë të marrin shërbime dentare, vetë shqiptarët nuk…
Shqipëria do të mbetet në valën e të nxehtit Saharian duke mbajtur mot me diell dhe temperatura të larta. Era…
Teksa vendet e rajonit shumica e të cilave janë kandidate për tu antarësuar në BE janë në garë për tu…
Të shumta janë rastet e dhunës në familje që konsumohen çdo ditë në Shqipëri,e thuajse më shumë se gjysma e…
Në Gjermani aktualisht mungojnë rreth 80.000 infermierë. Hendekun do të duhet ta mbyllin personat si Samed Qoshja që ka ardhur…
Vape dhe termete. Pos temperaturave te larta qe po sundojne mbi vend, duke i bere keto dite gushti gati te…
“Ne kemi një legjislacion që ato çfarë nuk ndalohen me ligj, janë të lejuara”. Është kjo arsyeja pse shitja e…
Të drejtat e përdorimit të tre brezave të rinj 4G do të shiten në ankand nga Autoriteti i Komunikimeve Elektronike…
Një pasdite relaksi kjo e sotmja për kryeministrin e Kosovës Ramush Haradinaj. Ora News ka arritur ekskluzivisht të filmojë disa…
Zbardhen detaje nga krimi i rëndë në familje i ndodhur mbrëmjen e kaluar në Gjakovë. Pjetër Ndrecaj ekzekutoi me armë…

Lajmet e fundit

Ceremonia/ FIFA zgjedh trajnerin më të mirë të vitit

Sport

Ceremonia/ FIFA zgjedh trajnerin më të mirë të vitit

Në ceremoninë e FIFA-s e cila po zhvillohet në Londër është dhënë çmimi për trajnerin më të mirë të vitit. Nuk ka surpriza pasi çmimi i takoi Didier Deschamps duke mposhtur...

Nga Sokrati, tek Don Kishoti: Të vërteta të rrezikshme

Kulturë

Nga Sokrati, tek Don Kishoti: Të vërteta të rrezikshme

Nga Sokrati, tek Don Kishoti, fati i atyre që kërkojnë drejtësi. Njëri mbronte lirinë e mendimit; tjetri idealin. Ja përse çdokush mund të gjejë veten tek ata Në 19 janar 2007...

VIDEO/ FIFA shpall fituesin për golin më të bukur të vitit

Sport

VIDEO/ FIFA shpall fituesin për golin më të bukur të vitit

Në ceremoninë e FIFA-s e cila po zhvillohet në Londër është dhënë çmimi për golin më të bukur të vitit. Çmimi “Puskas” i takon supergolit të realizuar nga Salah.