Familja shqiptare Mitaj u dëbua nga Frnca dhe tashmë ka mbërritur në Tiranë. Vendimin e dëbimit e mori fundjavën e…
Prifti françeskan në Shkodër kap hajdutin duke vjedhur: Pata një lloj frike, por ai më tha... Një ri nga Shkodra,…
Një milionë vetë në Europë janë larguar nga rrjeti online. Megjithatë çdo muaj në Facebook janë aktivë 375 milionë anëtarë…
Rruga Ballsh-Patos është bllokuar prej mbrëmjes së djeshme si pasojë e derdhjes së solarit në rrugë nga një autobot. Bllokimi…
Kthjellimet dhe vranësirat kalimtare dominojnë në të gjithë territorin. Më të theksuara vranësirat do të jenë në ekstremin verior dhe…
I dyshuari për të shtënat masive në një sinagogë në Pitsburg të Shteteve të Bashkuara, ku mbetën të vrarë 11…
Kompania hungareze ajrore me kosto të ulët, ‘Wizz Air’ ka nisur të martën fluturimet direkte Tiranë-Dortmund. Lajmi është bërë i…
Një kërkim nga Booking.com ka zbuluar dhjetë prej destinacioneve më të mira për vitin 2019, ku në to bën pjesë…
Këshilli i Ministrave ka miratuar të mërkurën në mbledhjen e saj të radhës një seri vendimesh e projektligjesh ku ndër…
Sipërmarrjet shqiptare paguajnë në total taksa dhe kontribute që janë sa 37.3% e fitimeve të tyre, sipas raportit të fundit…
Policia e kavajas ka prangosur sonte 4 ish-zyrtarë që janë përfshirë në skandalin e tjetërsimit të pronave në Spille. Arrestimi…
Gazetari Erl Murati i ftuar në "Arena" në Ora News, thotë se pala shqiptare krijon idenë sikur shkon në tryezën…

Lajmet e fundit

Studenti ia plas Ramës në fytyrë: E zbuluan teatrin që jemi të FRESH-it

Aktualitet

Studenti ia plas Ramës në fytyrë: E zbuluan teatrin që jemi të FRESH-it

Spektakli i shpifur i organizuar nga kryeministri dhe Alban Dudushi është diskredituar edhe live kur një nga studentët e pjesmarrës që ishin shitur nga organizatorët si protestues dhe që Rama...

U paraqit si studente, juristja e Ministrisë së Arsimit largohet nga emisioni

Aktualitet

U paraqit si studente, juristja e Ministrisë së Arsimit largohet nga emisioni

Një nga të ftuarat në studion e emisionit Dritare në News 24 ishte e prezantuar si studente, por në të vërtetë punon si juriste pranë Ministrisë së Arsimit, Sportit dhe...

Pedagogia: Nuk e di çfarë do më shumë Nikolla për të dhënë dorëheqjen

Aktualitet

Pedagogia: Nuk e di çfarë do më shumë Nikolla për të dhënë dorëheqjen

Shefja e departamentit të Letërsisë në Fakultetin Filologjik Lili Sula e ftuar në studion e "Ora News", tha se nuk e di se çfarë pret më shumë ministrja e Arsimit...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!