Një shqiptar është vënë në pranga, ndërsa dy të tjerë i kanë shpëtuar policisë. Ngjarja ndodhi gjatë mbrëmjes së djeshme,…
Gjatë sezonit të verës një nga shqetësimet që shoqëron pushuesit dhe jo vetëm pranë zonave bregdetare është edhe pickimi nga…
Flet Drejtori i Përgjithshëm i SIGAL UNIQA, z. Avni Ponari Mungesa e legjislacionit, por edhe mentaliteti i vjetër i shqiptarëve,…
Mafia shqiptare ka marrë nën kontroll tregun e kokainës në Mbretërinë e Bashkuar duke përdorur “modelin Amazon”, sipas ekspertëve kriminalistikë…
Gjykata e Krimeve të Rënda ka vendosur masën “arrest me burg”, për avokatët Donata Lepenica dhe Yzeir Bala. Gjithashtu ka…
T’i ndash pushimet në dy pjesë, është një zgjedhje e zgjuar! Unë e provova këtë vit, më shumë në formë…
Me të njëjtën sasi parash, këtë vit del me më pak “trasta” në duar nga dyqanet e fruta-perimeve. Çdokush mund…
Për shkak të remontit të OST në linjat 110kV Rrashbull-Sallmone, Rrashbull – Spitallë, në datat 24-25 shtator do të ketë…
Denoncim i qytetaritKjo po ndodh në Llogara. Kamione të ushtrisë hedhin inerte të përziera me mbeturina të ndryshme, dyshek te…
Një 48 vjeçar përfundoi në pranga në kuadër të një operacioni antidrogë të koduar "Vjeshta". Artan Agolli, 48 vjeç, lindur…

Lajmet e fundit

Maqedoni/ Shkëndija fiton në frymën e fundit, sukses edhe për Shkupin

Sport

Maqedoni/ Shkëndija fiton në frymën e fundit, sukses edhe për Shkupin

Janë luajtur sot ndeshjet e mbetura të javës së gjashtë në kampionatin e Maqedonisë dhe sfida më e luftuar ka qenë ajo mes Sileksit dhe Shkëndijës. Ishin miqtë tetovarë që...

Përcaktohet sa është vlera e dëmeve të luftës së Serbisë në Kosovë

Bota Shqiptare

Përcaktohet sa është vlera e dëmeve të luftës së Serbisë në Kosovë

Aktualisht, Kosova dhe Serbia janë futur në fazën finale të dialogut, në të cilën është paralajmëruar edhe arritja e një marrëveshjeje finale që do të nënkuptonte normalizimin e raporteve ndërmjet...

Rregulli i ri, vështirësohet marrja e Green Card në SHBA

Aktualitet

Rregulli i ri, vështirësohet marrja e Green Card në SHBA

Administrata e Donald Trump paralajmëroi se po përgatit një rregull të ri, i cili ua vështirëson marrjen e “Green Card”-ës emigranteve të ndodhur ligjërisht në SHBA dhe marrjen e vizave...