Ditën e sotme në orën 9 do të nisë seanca ku pritet të jepet dënimi për Emiliano Shullazin dhe 4 të…
Franca dhe ”Facebook” do të punojnë së bashku për kontrollin e përmbajtjeve në rrjetet sociale dhe në internet, deklaroi sot…
Operacioni “Ndëshkimi i të fortëve” ka goditur sërish në Fier ku është sekuestruar armë, drogë e municione luftarake. Skuadra “Shigjetat”…
Një tartuf i rrallë i bardhë, 850gr, u shit në ankand për 85,000 euro (96,000 dollarë) në rajonin italian të…
Deti Mesdhe, i cili ka një sipërfaqe prej 970.000 kilometra katror, ​​mund të zhduket nga sipërfaqja e Tokës 50 milion…
Fondi për mësimdhënien nuk garanton as vitin e ardhshëm pagat e punonjësve në universitete për 12 muajt e vitit. Këtë…
 Ritmi rritjes së të ardhurave në buxhet nuk shpreh ritmin e rritjes ekonomike. Qeveria pret që ekonomia e vendit të…
Operatori Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka njoftuar se ditën e sotme për shkak të punimeve në nënstacionin e “Uzina Traktori”…
Shqipëria po plaket me një ritëm të shpejtë. Ndonëse në fillim të viteve ’90 kishim popullsinë më të re në…
Kati i parë i një hoteli në Sarandë është përfshirë nga flakët mëngjesin e sotëm. Ngjarja ka ndodhur në lagjen…
Orët e para ditës paraqiten në kushtet e motit kryesisht të kthjellët në të gjithë Shqipërinë, herë pas here do…
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ftuar në studion e "360 Gradë" në Ora News, e konsideroi të padrejtë…

Lajmet e fundit

12 javë kaluan, zbulohet formacioni më i mirë i Serisë A

Sport

12 javë kaluan, zbulohet formacioni më i mirë i Serisë A

Kampionati italian është ndërprerë për t’i lënë vend ndeshjeve të kombëtareve dhe kjo ndalesë shfrytëzohet edhe për të bërë bilancet e para. Sot është publikuar formacioni më i mirë i Serisë...

Studimi: Nëse postoni foto me këtë ngjyrë, merrni më shumë like

Lifestyle

Studimi: Nëse postoni foto me këtë ngjyrë, merrni më shumë like

Kur Followersat tuaj  janë duke kaluar nëpër postimet tuaja në Instagram, keni vetëm një sekondë, nëse jeni me fat, të kapni vëmendjen e tyre. Por kërkimet tregojnë se ngjyrat në...

Aksidenti me nxënësit në Qafë Thanë, si e shmangu shoferi i autobusit tragjedinë

Aktualitet

Aksidenti me nxënësit në Qafë Thanë, si e shmangu shoferi i autobusit tragjedinë

Për pak sa nuk përfundoi në tragjedi aksidenti i sotëm në Qafë Thanë me autobusin ku udhëtonin rreth 20 nxënës nga rrethi i Fierit. Për të shmangur rënien në humnerë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!