Me date 26 nëntor, e hënë, ora 17:00, ne Hotel “Sheraton”, aktivisti i shoqërisë civile Aulon Kalaja promovon dokumentarin tim:…
Kanë kaluar 8 vite nga humbja e Bleona Matës vajzës 7 vjeçare . Ajo sot është 15 vjeçe dhe ende…
Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim është përpjekur t`i japë përgjigje pyetjes “1 milion dollarëshe”: “Çfarë duan shqiptarët për të…
Shtesa natyrore e popullsisë për tremujorin e tretë 2018, pasqyron një rënie me 35,4 %, në krahasim me tremujorin e…
Italia ka dorëzuar përsëri projekt-buxhetin te Komisioni Europian, me të njëjtat objektiva të rritjes ekonomike dhe të deficitit buxhetor, por…
Dita e mërkurë ka regjistruar luhatje pothuajse për të gjitha monedhat kryesore ndërkombëtare. Dollari ka pësuar një rënie me plot…
Vitin e ardhshëm qeveria do të ofrojë stimuj në para për të rritur numrin e lindjeve dhe duket se shqiptarët…
Ishin vetëm tre ndeshjet në mbrëmjen e NBA-së, aty ku spikat rikthimi i shpejtë te fitorja i kampionëve në fuqi…
Sot është dita ndërkombëtare e sëmundjes së diabetit, sëmundje e cila vlerësohet se është shkaktari i shtatë i vdekjeve në…
Sali Berisha Operacioni “forca e krimit” godet perseri ne Shkoder! Maskat ekzekutojne ne mes te tregut te qytetit nje biznismen…
Menjëherë pas ambasadës së SHBA, edhe Ambasada e Gjermanisë në vendin tonë e ka përshëndetur dënimin nga Krimet e Rënda…
Mesditën e sotme në autostradën Tiranë-Durrës ka ndodhur një aksident ku një makinë është përplasur me një triçikël. Nga pamjet…

Lajmet e fundit

Shqipëria me karburantin më të shtrenjtë në Europë, në raport me të ardhurat për frymë

Aktualitet

Shqipëria me karburantin më të shtrenjtë në Europë, në raport me të ardhurat për frymë

Shqiptarëve u duhen mesatarisht 10.3% të të ardhurave ditore për të blerë një litër benzinë, duke e renditur në këtë mënyrë në shtetin europian që ka karburantin më të shtrenjtë...

Seleksionimet e moshave, njihuni me datat dhe vendet përkatëse

Sport

Seleksionimet e moshave, njihuni me datat dhe vendet përkatëse

Zbulohet programi i FSHF-së për seleksionimin e lojtarëve të rinj në vendin tonë, por edhe në Greqi, Itali dhe Zvicër, që janë shtetet me më shumë fëmijë me orgjinë shqiptare...

Këmbimi valutor/Euro vijon dobët, në rënie edhe Dollari amerikan dhe Paundi britanik

Aktualitet

Këmbimi valutor/Euro vijon dobët, në rënie edhe Dollari amerikan dhe Paundi britanik

Monedhat e huaja e kanë nisur javën të dobësuara kundrejt monedhës vendase Lekë. Euro në rënie të lehte nga e premtja, blihet sot me 124.20 lekë dhe shitet me 125 lekë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!