Një shofer Policie është prangosur nga ana Sherbimit te Brendshem ne Ministrine e Brendshme.Polici me inicialet D. L. 31 vjeç,…
“Rama si dhuratë për Vitin e Ri dua shtëpinë time”. Kjo ka qenë thirrja e një djaloshi sot nga protesta…
Kryetari i Bashkisë së Pogradecit, Eduart Kapri,  ka reaguar në lidhje me një akuzë të artikuluar para dy ditësh në…
Për pak sa nuk përfundoi në tragjedi aksidenti i sotëm në Qafë Thanë me autobusin ku udhëtonin rreth 20 nxënës…
Qytetarët e Tiranës për Erjon Veliajn janë një mjet në funksion të propagandës së tij. Këtë ai e ka vërtetuar…
“Nuk jemi shpellarë, jemi qytetarë”, “duam shtëpitë tona”, ishin disa prej thirrjeve të protestuesve. Qytetarë që rrezikojnë të dalin në…
Facebook thotë se është duke u përmirësuar në mënyrë aktive, duke hequr gjuhën e urrejtjes dhe duke ndryshuar stimujt që…
“Ishte tmerr. Janë hedhur nxënësit nga dritaret për të dalë se autobusi kishte ngelur gjysmë në rrugë e gjysmë në…
Banorët e zonës së “Astirit” në Tiranë kanë dalë sërish në protestë pasditen e sotme duke bllokuar rrugën. Ata deklarojnë…
Një aksident ka ndodhur ditën e sotme në në aksin rrugor Pogradec-Prrenjas, në dalje të Qafë-Thanës. Mësohet se autobusi me…
Para dy ditësh, Prokuroria Themelore e Prizrenit ka ngritur aktakuzë ndaj mjekut popullor, Hysni Peqanit, i njohur si Burdushi për…
Shqipëria është e dyta ndër vendet që mbulon BERZH, pas Mongolisë sa i përket normës vjetore të rritjes së Prodhimit…

Lajmet e fundit

Vetëm 24 orë, gjashtë të vdekur nga aksidentet rrugore në Kosovë

Bota Shqiptare

Vetëm 24 orë, gjashtë të vdekur nga aksidentet rrugore në Kosovë

Për 24 orë në Kosovë kanë humbur jetën gjashtë persona si pasojë e aksidenteve në trafik. Vetëm gjatë periudhës janar - tetor të këtij viti në Kosovë janë shkaktuar mbi 10...

Dashuria nuk konservohet

Lifestyle

Dashuria nuk konservohet

Është një e vërtetë rreth dashurisë. Gjithçka që kurseve e humbe, gjithçka që dhe/dhurove u shpërbleve, fitove u bë e jotja, u shpërbleve si nga Zoti ashtu edhe nga njeriu...

Humbja e Shqipërisë pushton mediat, ja çfarë shkruajnë gazetat prestigjioze

Sport

Humbja e Shqipërisë pushton mediat, ja çfarë shkruajnë gazetat prestigjioze

Kur pritej që Shqipëria të synonte një fitore me goleadë, për të synuar një vend në Ligën B, ndodhi krejt e kundërta dhe kuqezinjtë kapitulluan me rezultatin e thellë 0-4...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!