Kryetari i Bordit i Fondacionit Shqiptaro-Amerikan për Zhvillim, Majkëll Granoff, thotë se Shqipëria ka nevojë të futë pikëpamje të reja…
Tregu i vogël shqiptar, gjithnjë e më shumë po rrudhet në konsumatorë e fuqi blerëse, e për këtë shkak po…
Historiani Arben Llalla theksoi për INA se propozimi i emrit në gjuhën shqipe Republika Ilindenase e Maqedonisë, nuk shpreh karakterin…
        Ka qenë për shumë kohë beqari më i lakmuar i botës, derisa njohu Meghan! Princi Harry…
Presidenti, Ilir Meta i akordon titullin “Mjeshtër i madh” personalitetit të shquar të sportit dhe ish-ministrit të Brendshëm, Dritan Demiraj…
Vazhdon prerja e pishave të buta në Gjirin e Lalzit, ku bizneset e ndërtimit nxitojnë të ngrënë të tjera objekte…
Fundi i ndeshjes mes Shkumbinit dhe Veleçikut u përfshi nga tensioni dhe dhuna. Triumfi 1-0 i skuadrës nga Kopliku ka…
Vendimi me të cilin Gjykata e Krimeve të Rënda caktoi arrest shtëpie për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri, është një…
Policia ka konfirmuar se ka ndalur kërkimet e trupit të të riut që është marrë nga rrjedha e lumit në…
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në vendin e njohur ‘Shpella e Pëllumbasit’ në Tiranë, ku dy turistë kanë…