Në gjashtëmujorin e parë të vitit qeveria ka kursyer 654 milionë lekë (5 milionë euro) nga fondet e programuara të…
Kredia për individë është rritur me norma të ngjashme si në tremujorin e parë të vitit, thekojnë ekspertët e Bankës…
Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare (AKEP) ka shpallur procedurën e hapur të prokurimit me objekt: “Dhënia e të drejtave…
Në kulmin e debateve për çështjen e kufijve të Kosovës, kryeministri kosovar Ramush Haradinaj udhëton drejt Shqipërisë. Haradinaj do të…
Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen e një personi dhe plagosjen e dy të tjerëve ka ndodhur sot, te…
Në 6 muajt e parë të vitit, institucionet shtetërore dhe njësitë e qeverisjes lokale e qendrore kanë shkaktuar një dëm…
Të gjittha valutat kryesore kanë shënuar rënie ditën e sotme, sipas kursit zyrtar të këmbimit të Bankës së Shqipërisë. Një…
Një Gjykatë në Londër ka dënuar me burg 6 pjesëtarë të një bande që trafikonin emigrantë shqiptarë për në Britani.…
Sali Berisha 18 mins ·  Nje ngjarje e rendesishme ne marredheniet e Shqiperise me NATO-n! Te dashur miq, sot zedhenesi i…
Mungesa e strategjisë për rrugët, parkingjet, veturat dhe transportin publik, mesa duket ka nxehur keq akademiku e njohur Artan Fugën.…
Kërcënime, qenë të vrarë dhe pemë të masakruara: Pyjet e Shqipërisë janë përfshirë nga një luftë e heshtur për ushqimin…
Kulmi i vapës do të jetë nga e mërkura deri ditën e premte njoftojnë shërbimet meteorologjike. Meteoalb thotë se termometri…

Lajmet e fundit

Kosova, të martën bëhet anëtare e INTERPOL-it

Bota Shqiptare

Kosova, të martën bëhet anëtare e INTERPOL-it

Ministri i Punëve të Jashtme në Qeverinë e Kosovës, Behgjet Pacolli, u shpreh optimist se Kosova nga nesër do të jetë anëtare e organizatës policore ndërkombëtare - INTERPOL. "Vota pro është...

LAJM I FUNDIT/ Kërkohet dorëheqja e deputetit të PS, fyeu fëmijët autikë

Aktualitet

LAJM I FUNDIT/ Kërkohet dorëheqja e deputetit të PS, fyeu fëmijët autikë

Ndaj gjuhës fyese të deputetit socialist Alket Hyseni kundrejt autikëve ka reaguar edhe drejtuesja e fondacionit “Down Syndrome Albania” Emanuela Pepkola Zaimi e cila ka kërkuar dorëheqjen. “Alket Hyseni jepni dorëheqjen”...

5 vjet pa Sokol Olldashin, Basha status të veçantë

Politikë

5 vjet pa Sokol Olldashin, Basha status të veçantë

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka përkujtuar ish-ministrin dhe deputetin demokrat Sokoll Olldashi në 5-vjetorin e ndarjes së tij nga jeta. kryetari i PD-së Lulzim Basha, e kujton përmes një mesazhi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!