Kemi dëgjuar tendera 120 milionë lekë për një faqe interneti apo 150 milionë lekë për boks, mikrofona, kufje nga kryebashkiaku…
Në datat 31 Maj dhe 1 Qershor 2018, u zhvillua në Athinë, Seminari i Auditimit të Prokurimit Publik 2018, i…
Shqipëria mund të mos jetë vendi ideal për femrat sa i përkët tregut të punës. Pjesëmarrja e tyre në këtë…
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Peshkopi ku një i ri ka vrarë dy prindërit e tij. Ngjarja…
Policia e Durrësit ka reaguar në lidhje me ngjarjen e djeshme ku si pasojë e një zjarri u dogjën dyert…
Është finalizuar me sukses operacioni i koduar” Kurbini’’, ku kanë rënë në pranga 6 persona, mes tyre edhe 2 vajza.…
Diferenca në paga vijon të mbetet problem në vendin tonë. Për të njëjtën punë të kryer, burrat paguhen më shumë…
Shqipëria është një ndër 4 vendet që furnizojnë me mallra të falsifikuar kontrabandë Bashkimin Europian, dhe një ndër 2 vendet…
Një i ri është mbytur mesditën e sotme në Shkodër. Mësohet se 20-vjeçari ishte duke bërë plazh në ujërat e…
Një ngjarje e rëndë është regjistruar këtë të enjte në Peshkopi, ku një djalë i ri ka vrarë nënën dhe…

Lajmet e fundit

Zbulohet vjedhja me tenderin, 800 mijë lekë të vjetra një uniformë e urgjencës

Aktualitet

Zbulohet vjedhja me tenderin, 800 mijë lekë të vjetra një uniformë e urgjencës

Rreth 80 000 lekë të reja i ka kushtuar buxhetit të shtetit uniforma për një punonjës të “Qendrës Kombëtare të Urgjencës Mjekësore”; nga këto rreth 70 000 lekë të reja...

LAJM I FUNDIT/ Vrasje në Tropojë

Aktualitet

LAJM I FUNDIT/ Vrasje në Tropojë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak çaste më parë në Tropojë. Nga të dhënat e para dyshohet se ka mbetur i vrarë një person në rrethana ende të paqarta. Policia...

Duhet bashkim historik rreth PD kundër  krimit dhe korrupsionit në qeveri dhe politikë

Politikë

Duhet bashkim historik rreth PD kundër krimit dhe korrupsionit në qeveri dhe politikë

Nga Naim Hasani Dega e Partisë Demokratike në Britani të Madhe përshëndet marrëveshjen e arritur mes Kryetarit të Partisë Demokratike të Shqipërisë z. Lulzim Basha dhe Kryetarit të Partisë për Drejtësi...