Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në vendin e njohur ‘Shpella e Pëllumbasit’ në Tiranë, ku dy turistë kanë…
Një tërmet i fuqishëm ka lëkundur zonën e Vlorës. Sipas të dhënave të fundit nga Instituti i Gjeoshkencave tërmeti kishte…
Ditën e djeshme një i ri shkaktoi jo pak panik në qytetin e Vlorës, teksa u shfaq me kallashnikov në…
Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve, njofton se ka nisur planin e masave për zbatimin me korrektësi të legjislacionit tatimor, nga…
Shoqata e Gazetarëve Profesionistë të Shqipërisë dhe Lidhja e Gazetarëve të Shqipërisë ka shprehur mbështetje për gazetarin Jetmir Olldashi, “që pas…
Janë bërë publikë identitetet e 13 shqiptarëve të arrestuar në Gjermani për trafik droge. Grupit kriminal  iu kapën 1,8 ton…
Kryeministri Zoran Zaev pas takimit me liderët e partive politike dhe krerëve shtetëror ka theksuar se opsioni dhe emri i…
Fondi Monetar Ndërkombëtar vlerëson se qeveria do të shkelë ligjin e buxhetit që e detyron atë të ulë borxhin publik…
Procedimi i nisur në Prokurorinë e Tiranës në bazë të kallëzimit të Agron Xhafajt për fabrikim të fakteve dhe provave…
Fshati Gorre ka rreth 1500 banorë, të cilët vuajnë për një qendër shëndetësore. Qendra ekzistuese u mbyll në vitin 2016…