Para dy ditësh, Prokuroria Themelore e Prizrenit ka ngritur aktakuzë ndaj mjekut popullor, Hysni Peqanit, i njohur si Burdushi për…
Shqipëria është e dyta ndër vendet që mbulon BERZH, pas Mongolisë sa i përket normës vjetore të rritjes së Prodhimit…
Një foshnje ka ndërruar jetë në Maternitetin pranë Spitalit Rajonal të Beratit.Bëhet e ditur se fëmija ishte lindur nën peshë,…
Mark Zuckerberg, shefi ekzekutiv i Facebook, mbajti një konferencë shtypi për të diskutuar me reporterët se si i menaxhon rrjeti…
Java është mbyllur me dobësimin e disa prej valutave kryesore kundrejt monedhës vendase, veçanërisht të sterlinës. Dobësimi i paundit është…
Dëbora e parë e sezonit në New York rrëzoi pemët dhe shkaktoi kaos në trafik, teksa 5 lagje u mbuluan…
Operatori Shpërndarjes së energjisë elektrike ka njoftuar se gjatë datave 21-23 nëntor do të ketë kufizim të energjisë në nën…
Një aksident me pasojë vdekjen ka ndodhur pasditen e sotme në Elbasan. Një makinë ka përplasur një këmbësor, duke i…
Një aksidenti ka ndodhur në zonën e Beratit. Burime nga policia thanë se një makinë ka dalë nga rruga në vendin…
Myftiu i Shkodres imam Muhamed Sytari nga fjala e tij ne inaugurimin e xhamise tek Ura e Vjeter e Bunes…
Policia e Shkodrës ka marrë masa të ashpra para përballjes mes Shqipërisë dhe Skocisë e vlefshme për Ligën e Kombeve.…
Të papriturat nga lëvizjet e kursit të këmbimit kjo si pasojë sasisë së madhe të eurove në treg që sipas…

Lajmet e fundit

Vetëm 24 orë, gjashtë të vdekur nga aksidentet rrugore në Kosovë

Bota Shqiptare

Vetëm 24 orë, gjashtë të vdekur nga aksidentet rrugore në Kosovë

Për 24 orë në Kosovë kanë humbur jetën gjashtë persona si pasojë e aksidenteve në trafik. Vetëm gjatë periudhës janar - tetor të këtij viti në Kosovë janë shkaktuar mbi 10...

Dashuria nuk konservohet

Lifestyle

Dashuria nuk konservohet

Është një e vërtetë rreth dashurisë. Gjithçka që kurseve e humbe, gjithçka që dhe/dhurove u shpërbleve, fitove u bë e jotja, u shpërbleve si nga Zoti ashtu edhe nga njeriu...

Humbja e Shqipërisë pushton mediat, ja çfarë shkruajnë gazetat prestigjioze

Sport

Humbja e Shqipërisë pushton mediat, ja çfarë shkruajnë gazetat prestigjioze

Kur pritej që Shqipëria të synonte një fitore me goleadë, për të synuar një vend në Ligën B, ndodhi krejt e kundërta dhe kuqezinjtë kapitulluan me rezultatin e thellë 0-4...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!