Policia e Shkodrës ka marrë masa të ashpra para përballjes mes Shqipërisë dhe Skocisë e vlefshme për Ligën e Kombeve.…
Të papriturat nga lëvizjet e kursit të këmbimit kjo si pasojë sasisë së madhe të eurove në treg që sipas…
Ditën e sotme ka rënë bora e parë në Dardhë të Korçës. Temperaturat kanë nisur të ulen ndjeshëm dhe kjo…
Një grup hajdutësh që vidhte lokale dhe dyqane në qytetin e Durrësit është goditur nga policia.  Gjithashtu gjatë kontrolleve janë…
Seksioni për Hetimin e Narkotikëve në DVP Tiranë, finalizoi me sukses operacionin e koduar “CLEANER” ku u arrestuan në flagrancë…
Policia e Shteti ka publikuar ditën e sotme 12 më të kërkuar për qarkun e Gjirokastër, ku mes tyre është…
Dhjetëra minatorë protestuan sot para Kryeministrisë, duke kërkuar statusin. Ata thonë se kostoja financiare është totalisht e përballueshme për shtetin…
Kanë nisur reshjet e para të dëborës në qarkun e Korçës. Prej dy orësh kanë nisur reshjet e para në…
Një tjetër peshkaqen është kapur këtë herë në rrjetat e peshkatarëve, në zonën e Himarës.  Një ditë më parë një peshkaqen , me…
Në orët e para të mëngjesit të kësaj të premteje, një lokal në lagjen “Partizani” në Elbasan u sulmua me…
Edhe ditën e sotme, Policia e Shtetit ka publikuar emrat dhe fotot e personave më të kërkuar për qarkun e…
Të tjera detaje janë zbuluar për pronarin e lokalit në Elbasan, Albert Alterziu, i cili u plagos rëndë gjatë orëve…

Lajmet e fundit

Humbja e Shqipërisë pushton mediat, ja çfarë shkruajnë gazetat prestigjioze

Sport

Humbja e Shqipërisë pushton mediat, ja çfarë shkruajnë gazetat prestigjioze

Kur pritej që Shqipëria të synonte një fitore me goleadë, për të synuar një vend në Ligën B, ndodhi krejt e kundërta dhe kuqezinjtë kapitulluan me rezultatin e thellë 0-4...

Sekreti i mjekësisë alternative: Dhembjet në pjesën e qafës

Shëndeti

Sekreti i mjekësisë alternative: Dhembjet në pjesën e qafës

Qëndrimi i gjatë ulur në pozitë jo të drejtë, gjumi në jastëk të papërshtatshëm dhe stresi janë problemet më të shpeshta për shkak të të cilave kemi dhembje në pjesën...

Mbledhja sot në Dubai, pritet që të vendoset për Kosovën në INTERPOL

Bota Shqiptare

Mbledhja sot në Dubai, pritet që të vendoset për Kosovën në INTERPOL

Shtetet anëtare të Interpol po mblidhen sot në Dubai për të zgjedhur presidentin e ri pasi ish-udhëheqësi i agjencisë ishte arrestuar në Kinë. Meng Hongëei, i cili ishte zëvendësministri i sigurisë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!