Ambasadori amerikan në Tiranë, Donald Lu, ka dhënë intervistën e tij të parë televizive për emisionin ‘Opinion’ në TV Klan,…
Policia kufitare ka ndaluar një 41-vjeçare e cila ishte në kërkim për keqtrajtimin e fëmijës. Në pikën kufitare të Morinës…
Gjykata e Tiranës ka dënuar me 3 vjet e 8 muaj burgim një shpërndarës picash, i cili përndiqte një gjimnaziste.…
Një vit pasi prishi marrëveshjet hidrokarbure me konçensionarët e tre vendburimeve ekzistuese për prodhim dhe nxjerrje nafte, në Cakran-Mollaj, Gorisht-Kocul…
Sipas një raporti të Policisë Greke, për muajin Mars janë dëbuar 1181 qytetarë të huaj nga shteti grek. Ata janë…
Një tren i linjës hekurudhore Durrës-Shkodër ka ‘mbetur në mes të rrugës’ për rreth 3 orë. Arsyeja: nuk kishte karburant!…
Meteorologia Tanja Porja u shpreh se Prilli do të jetë përgjithësisht i ngrohtë, përveç mesit të muajit, ku priten reshje…
Vendosmëria e Ramës për të mbyllur dosjen e Maminasit ka bërë që kompentenca e gjykimit të pasohet nga një Prokurori…
Prej një prillit shqipëtarët kanë nisur të paguajnë një tjetër taksë, atë të pronës. Por duket se kjo nuk do…
Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare ka propozuar uljen e tarifës së telefonisë fikse. AKEP sygjeron që Albtelecom dhe Telecom…

Lajmet e fundit

Trajneri i Torpedos: Kukësi ankohet kot, edhe dy lojtarë tanët nuk morën viza

Sport

Trajneri i Torpedos: Kukësi ankohet kot, edhe dy lojtarë tanët nuk morën viza

Kukësi u ankua për mënyrën se si gjeorgjianët e Torpedo Kutaisit i pritën gjatë takimit të javës së kaluar, ndërsa vunë theksin edhe te mospajisja me vizë e dy futbollistëve...

Sjellja misterioze e satelitit rus ngre alarm në SHBA

Globi

Sjellja misterioze e satelitit rus ngre alarm në SHBA

Një satelit misterioz rus që shfaq "sjellje shumë anormale" ka ngritur alarm në SHBA, sipas një zyrtari të Departamentit të Shtetit. "Ne nuk e dimë me siguri se çfarë është dhe...

Shpërthim i fortë dhe zjarr në një metro të Moskë

Globi

Shpërthim i fortë dhe zjarr në një metro të Moskë

Një zhurmë e fuqishme e pasuar nga një zjarr, shkaktoi vonesa në metronë e Moskës të mërkurën, ndërsa incidenti u filmua nga pasagjerët e metrosë. Incidenti ndodhi në stacionin Avtozavodskaya në...