Një tjetër rast dhune në familje është shënuar në Gjirokastër. Siç raporton policia 31 vjeçari me iniciale L.D është proçeduar…
Ish-Kryeministri, Sali Berisha, ka publikuar mesazhin dhe fotot e një qytetari i cili denoncon krime të rënda mjedisore që sjellin…
Roja bregdetare në Sarandë ka shpëtuar nga mbytja një turist polak. Turisti i identifikuar si Kamil Thiotheli është hedhur nga…
Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa, ka publikuar atë që ajo e cilëson mashtrimin e radhës të kryetarit të Bashkisë…
 “Gjithnjë e më shumë po futet në duart e kriminelëve shqiptarë, në vend të atyre marokenë apo holandezëve”, kështu e…
Tre persona kanë humbur jetën në një aksident mëngjesin e sotëm në kryeqytetin e Uellsit, Cardiff. Sipas mediave të huaja,…
Një 17-vjeçar është arrestuar në flagrancë nga patrullat e Policisë së Vlorës, pasi lëvizte me armë zjarri pa leje. Shtetasi…
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ndodhet në Bjeshkët e Rugovës. Ai ka njoftuar se ka përshkuar duke ecur rreth 2…
Ish-Kryeministri Sali Berisha ka postuar në rrjetet sociale disa foto që tregojnë gjendjen aktuale të plazhit të vjetër në Vlorë.…
Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, ka shkruar në Facebook në lidhje me debatin për rishikimin e kufijve…
Një helikopter është rrëzuar paraditen e sotme në lagjen numër 6 në Korçë. Raportohet se helikopteri do të përdorej në…
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ndodhet këtë fundjavë në Bjeshkët e Rugovës. Ai nëpërmjet një postimi në FacEbook përshëndet shqiptarët…

Lajmet e fundit

Kush e përkrahu Kosovën e kush Serbinë, në Këshillin e Sigurimit në OKB

Bota Shqiptare

Kush e përkrahu Kosovën e kush Serbinë, në Këshillin e Sigurimit në OKB

Këshilli i Sigurimit në OKB mbajti mbrëmë një mbledhje urgjente për Kosovën. Përfaqësuesit e Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Britanisë shfaqen mbështetje për transformimin e Forcave të Sigurisë së...

Vasili: Rama antiprotestë në UBT, foli me veten

Politikë

Vasili: Rama antiprotestë në UBT, foli me veten

Mëngjesin e kësaj të marte, kryeministri Edi Rama u pa në Universitetin Bujqësor të Tiranës edhe pse studentët nuk ishin në dije të këtij takimi. Madje ata denoncuan edhe me video...

“Rama njeh dialogun e përçarjes dhe jo të zgjidhjes së problemeve”

Politikë

“Rama njeh dialogun e përçarjes dhe jo të zgjidhjes së problemeve”

Për deputeten e Partisë Demokratike, Dhurata Çupi, tentativa e Kryeministrit Rama për gjoja dialog është thjesht dhe vetëm tentativë për përçarje të studentëve. Çupi shkruan në Facebook shkruan se në 5...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!