Kanë nisur punimet për rikonstruksionin e shkollës së mesme “Qazim Shehu” në fshatin Shtiqën të Kukësit. Rikonstruksioni përfshin ndërhyrje terësore…
Policia e Shtetit ka publikuar momentet nga ndërhyrja për arrestimin e bandës së “Bajrit”, që u finalizua me kapjen e…
Gjykata e Shkallës së Parë në Gjirokastër ka dhënë masat e sigurisë për punonjësit e policisë kufitare të Kakavijës të…
Një grabitje me armë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në Qytetin e Ri në Bulqizë.…
Një dërgesë me origjinë nga Gjermania është konfiskuar nga Policia pasi e njëjta kishte brenda substancë të dyshuar narkotike. Siç…
Ervis Gjyshi, 33 vjeç shqiptar i akuzuar për trafik droge nga gjykata italiane në Ankona, ka humbur ndjenjat pak para se…
Policia e Tiranës bën të ditur se katër persona janë arrestuar dhe 6 të tjerë janë shpallur në kërkim për…
Detaje të tjera dalin në dritë nga aktiviteti i bandës kriminale ‘Bajri’ në Shkodër, e cila udhëhiqej nga dy vëllezërit…
11 persona të grupit kriminal Bajri janë arrestuar nga ana e Policisë, në Tiranë, Shkodër dhe në Roterdam të cilët…
Herën e fundit, kur Fatmir Xhafaj, shoqëruar edhe nga ministrja e drejtësisë Etilda Gjoni, vizitoi Holandën, në tryezën e homologut…

Lajmet e fundit

Ndaloi të ndihmonte një të plagosur, i droguari përplas për vdekje shqiptarin dhe i merr makinën

Aktualitet

Ndaloi të ndihmonte një të plagosur, i droguari përplas për vdekje shqiptarin dhe i merr makinën

Një tjetër tragjedi ka ndodhur me një të ri shqiptar në Shtetet e Bashkuar të Amerikës. Bëhet fjalë për 22-vjecarin Dhimitri Andoni nga Devolli, i cili u përplas nga një kamion në...

Biznesi që nisi nga pasioni për informatikën

Teknologji

Biznesi që nisi nga pasioni për informatikën

Flet Marin Gjonaj, themelues dhe CEO i INFO-Telecom dhe Gjonaj Group  Pasioni ndaj teknologjisë dhe informatikës e kanë shoqëruar që në moshën 18-vjeçare rrugëtimin e Marin Gjonaj, i cili sot është...

Porche ndalon ofrimin e makinave me naftë – Fokusohet te modelet elektrike dhe hibride

Teknologji

Porche ndalon ofrimin e makinave me naftë – Fokusohet te modelet elektrike dhe hibride

Porche do të ndalojë ofrimin e versioneve të makinave me naftë. Deklarata ka ardhur nga shefi ekzekutiv , Oliver Blume, në një intervistë për Bild am Sonntag, i cili ka...