Shqipëria vijon të shpenzojë për skemën e sigurimeve shëndetësore shumë me tepër se sa të ardhurat që arkëton nga taksa…
Një grabitje spektakolare ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në qendër të qytetit të Gjirokastrës. Persona…
Shqipëria është vendi me banesat me numrin më të ulët të dhomave në Europë, sipas anketës së Cilësisë së Jetës,…
Vetëm në Shqipëri ndodh që të krijohen radhë të gjata kudo që shkon, për të paguar dritat, ujin, në postë…
Një çift bashkëshortësh është bërë pjesë e seancës së ndërmjetësimit në rubrikën “Shihemi në Gjyq”. Pas 43 vitesh martesë z.Qani…
Presidenti i Republikës Ilir Meta, mbrëmjen e sotme sëbashku me disa personalitete të njohur dhe ambasadorë të akredituar në vendin…
Kishte mbetur shtatzënë me të dashurin e saj dhe kishte vendosur që fëmijën ta shiste për 70 mijë euro një…
Gjykata italiane ka dënuar me 4 vite e gjysmë burg shqiptarin të cilit iu gjetën 600 mijë euro në dhomën…
Një aksident i rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Fushë Milot, ku janë përfshirë 3 mjete. Policia bën me…
Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi ka shprehur mesazhin e saj  ngushëllues për ndarjen nga jeta të babait…
Me ardhjen e verës rëndohet gjendja e njerëzve që kanë probleme të shëndetit mendor. Doktoreshë Valentina tregon arsyet që çojnë…
Treni ka përplasur një makinë ditën e sotme në Dushk të Lushnjes. Ngjarja ka ndodhur pasditen e sotme, ndërsa mësohet…

Lajmet e fundit

Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Aktualitet

Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Teksa Shtetet e Bashkuara të Amerikës përballen me një dimër të parakohshëm, me reshjet të dendura dëbore që deri më tani ka shkaktuar të paktën 8 viktima, edhe Europa duket...

Lamtumirë kilogram! Shkencëtarët votojnë ndryshimin

Kuriozitete

Lamtumirë kilogram! Shkencëtarët votojnë ndryshimin

Rreth 130 vite pasi kilogrami u përcaktua nga një masë metali që është mbajtur në një kasafortë në Paris, shkencëtarët kanë votuar për ndryshim dhe një sistem të ri që...

Aksident i rëndë në aksin Librazhd – Elbasan

Aktualitet

Aksident i rëndë në aksin Librazhd – Elbasan

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Librazhd – Elbasan. Aksidenti ka ndodhur pranë lokalit të njohur me emrin “Zeneli”. Ka qenë një autobus që është përplasur me...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!