as ndryshimeve të pushtetit, çdo ministër apo drejtor policie, bën tenderë të rinj dhe gjatë këtyre viteve, policia jonë ka…
Gjatë protestës së sotme për statusin, minatorët në qytetin e Bulqizës të revoltuar, kanë sulmuar kreun e Konfederatës së Sindikatave…
Pas ish-kryeprokurorit Adriatik Lalla, të cilit ju mohua e drejta për të hyrë në Amerikë, një tjetër zyrtar nga Shqipëria…
Deri në fillim të muajit maj 2018, rreth 10 mijë efektivë të Policisë së Shtetit duhet të dorëzojnë formularët e…
Kryeministri Rama e ka bërë si traditë që cdo mëngjes t’i përshëndes shqiptarët me video e foto të qytetarëve të…
Shqipëria dhe shqiptarët bëhen sërisht epiqendër e gazetave më të mëdha britanike. “Thë Telegraph”, analizon rritjen e përdoruesve të drogave…
Kreu i Partisë Demokratike në Gjirokastër me anë të një postimi është shprehur se propozimi i Komisionit për hapjen e…
Ndihmës sekretari amerikan i Shtetit për Europën dhe Euroazinë, Wess Mitchell, ka uruar Shqipërinë pas vendimit të sotëm të Komisionit…
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Tiranë, ku një grua 40-vjeçare është gjetur e varur në banesën e saj…
Presidenti i republikës së Shqipërisë, Ilir Meta ka reaguar për raportin e KE-së, për rekomandimin për hapjen e negociatave mes…

Lajmet e fundit

Instagrami vs. Realiteti: Fotot perfekte janë gënjeshtër e madhe

Lifestyle

Instagrami vs. Realiteti: Fotot perfekte janë gënjeshtër e madhe

Ne të gjithë jemi familjarë me fotot perfekte të Instagramit, të cilat gjithmonë duken shumë të bukura për të qenë të vërteta. Ne nuk jemi gjithmonë të veshur bukur dhe...

Kjo tortë e shijshme i ka vetëm tre përbërës

Shëndeti

Kjo tortë e shijshme i ka vetëm tre përbërës

A dëshironi të pregatisni një ëmbëlsirë të shijshme, që njëkohësisht të jetë e lirë dhe jo më shumë përbërës? Mendoni se është ve vështirë, apo më keq akoma, e pamundur? Atëherë...

Shpend Ahmeti kurorëzon Elitën dhe Gjikon

Show-biz

Shpend Ahmeti kurorëzon Elitën dhe Gjikon

Elita dhe Gjiko kanë bërë betimin e tyre të dashurisë. Çifti i kanë thanë PO njëri-tjetrit, ndërsa kurorëzimin e tyre e ka bërë kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti.  Ata tashmë kanë bërë...