Viti 2018 ka nisur i dobët për tregun e sigurimeve. Në dy muajt e parë të vitit, primet e sigurimit…
Vetëm 11 refugjatë sirianë janë pranuar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës për vitin 2018. Shifrat janë bërë publike vetëm…
Një ngjarje e rëndë është regjistruar në burgun e Avellinos në Itali, ku dy grupe të burgosurisht shqiptarë dhe italianë…
Të shtëna me armë zjarri janë shënuar rreth orës 05:00  të mëngjesit të sotëm në kryeqytet, në bulevardin “Bajram Curri”.…
Një 16 vjeçare nga Bathorja, ka kallëzuar dajën e saj pasi ky i fundit kishte ushtruar dhunë psikologjike dhe fizike…
Luksi dhe siguria e zyrtarëve kushton qindra milionë lekë. Pasi rregulluan zyrat, blenë makina të shtrenjta, punësuan njerëzit e afërt…
Shifrat e vetëvrasjes janë alarmante në vendin tonë, rasti i fundit është një grua nga fshati Rrajcë i Përrenjasit. Gruaja…
Babai i Mario Majollarit, Avni Majollari, i cili aktualisht vuan dënimin me burgim të përjetshëm për vrasje të dyfishtë, ngjarje…
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e djeshme në Durrës, ku një grua 76-vjeçare është gjetur e mbytur. Policia…
63 persona janë arrestuar dhe nëntë policë janë plagosur gjatë protestave të dhunshme në Francë kundër ndryshimeve në Ligjin e…

Lajmet e fundit

Basketboll, Tirana tërhiqet nga Liga Ballkanike, ja arsyeja skandaloze

Sport

Basketboll, Tirana tërhiqet nga Liga Ballkanike, ja arsyeja skandaloze

Liga Ballkanike e Basketbollit është një mundësi shumë e mirë për ekipet shqiptare për të treguar vlerat e tyre. Këtë mundësi e ka Tirana por ekipi bardheblu ka vendosur që...

Zari i Taulantit në Bashki dhe nëpunësit e tij në sulm frontal ndaj PD në Librazhd

Politikë

Zari i Taulantit në Bashki dhe nëpunësit e tij në sulm frontal ndaj PD në Librazhd

Kryetari i Bashksië së Librazhdit, Kastriot Gurra është hedhur në sulm frontal ndaj kreut të PD, Bujar Vreto duke angazhuar edhe punonjësit e institucionit që ai drejton të bëjnë propagandë...

Akuzohen për shfrytëzim prostitucioni, 22 të arrestuar në Kosovë

Aktualitet

Akuzohen për shfrytëzim prostitucioni, 22 të arrestuar në Kosovë

Policia e Kosovës ka ndërmarrë një operacion në Prishtinë dhe Gjakovë, ndërsa ka arrestuar 22 persona pasi akuzohen për shfrytëzim prostitucioni. Policia e Kosovës, konkretisht Drejtoria për Hetimin e Trafikimit me...