22-vjeçarja Sidorela Rama e zhdukur mëngjesin e sotëm , në dyqanin e fshatit në Zhupan është gjendur në Tiranë. Mësohet…
Siç kishin paralajmëruar, aktorët u mblodhën sot përpara Teatrit Kombëtar për të protestuar kundër prishjes së godinës.   Në fjalën…
Akuzohen se kanë kryer të paktën 26 vjedhje dhe kanë shkaktuar panik për një muaj në veri Itali. Udhëtuan me…
Regjisori Altin Basha i ka bërë një propozim kryeministrit Edi Rama që kullat ti ndërtojë te sheshi pas kryeministrisë dhe…
Një bandë plaçkitësish shqiptarë të specializuar për vjedhje banesash edhe në praninë e pronarëve u arrestua nga policia italiane në…
Nga Rexhep Shahu I dashur Havzi, kane fillue me te dashte shume njerëz. Kane fillue me te dashte edhe ata…
Artistët janë mbledhur në godinën e Teatrit Kombëtar pasi sot kanë paralajmëruar marrjen e masave ekstreme  kundër ligjit që i…
Autoritet franceze kanë zbuluar një arsenal armësh në një fshat të Francës, të cilat ishin të fshehura në shtëpinë e…
Lagështira në rrugë, si pasojë e reshjeve të shiut të rëna orëve të fundit, është bërë shkak e një aksidenti…
Në fshatin Dukat të Vlorës ka ndodhur një vjedhë masive e shtëpive. Mbrëmjen e djeshme janë vjedhur banesat e dy…
Kryeqytetasit janë surprizuar këto ditë ndërsa në urbanet me të cilët udhëtojnë kanë parë këtë letër njoftim. Ata parlajmërohen se…
Pasi një ditë më parë performori në hapjen e Botërorit 2018 Robbie Williams bëri veprimin që nuk pritej nga asnjë.…

Lajmet e fundit

Bardhi: Banda ‘Shullazi’ vendosi Jurgis Çyrben deputet të PS

Politikë

Bardhi: Banda ‘Shullazi’ vendosi Jurgis Çyrben deputet të PS

Ish-ministri i Drejtësisë, Gazmend Bardhi, të enjten, deklaroi se pas një hetimi të nisur kryesisht në shkurt të 2016, prokuroria për Krime të Rënda vuri nën përgjim dhe vëzhgim Emiljano...

Liga e Kombeve/ Spanja mban Kroacinë në lojë, fitore në limite për djemtë e Daliç

Sport

Liga e Kombeve/ Spanja mban Kroacinë në lojë, fitore në limite për djemtë e Daliç

Kroacia ka arritur të marrë tri pikë shumë të rëndësishme përballë Spanjës, duke mbajtur gjallë shpresat për një kualifikim në fazën e “PlayOff” në Ligën e Kombeve. Djemtë e Daliç kanë...

Banorët e Astirit: Më parë japim jetën, pastaj shtëpitë

Politikë

Banorët e Astirit: Më parë japim jetën, pastaj shtëpitë

Banorët e zonës së Astirit te Unaza e Re, në kryeqytet vijojnë protestat e tyre, kundër mos kompensimit për prishjen e banesave të tyre. Në ditën e 12 të protestës...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!