Një mjet në pronësi  të një berberi në Elbasan është djegur. Ngjarja është regjistruar gjatë natës në lagjen Çlirimi. Pronari…
Shenjat e vetmisë shfaqen fizikisht dhe mendërisht, rënie të energjisë, ulje të produktivitetit në punë, izolim nga shoqëria dhe kufizimi…
Policia e Durrësit kërkon ndihmën dhe bashkëpunimin e qytetarëve në gjetjen e një gruaje, e cila është larguar nga banesa.…
Udhëheqësit e Dhomës së Përfaqësuesve me shumicë republikane po premtojnë se do të organizojnë votimin javën e ardhshme për dy…
Një i ri, anëtar i Forumit Rinor të Partisë Demokratike, mësohet të jetë arrestuar. Sipas burimeve të 55news.al,  shoqërimi është…
Presidenti i vendit Ilir Meta ka uruar besimtarët myslimanë shqiptarë në natën e Bajramit të madh duke u uruar atyre…
Prej 2 orësh dhjetëra automjete kanë ngelur të bllokuar në aksin rrugor Kukës-Peshkopi, shkak për këtë gjë janë bërë rrëshqitjet…
Një anije u bllokua sot në afërsi të Lungomares në Vlorë. Bëhet fjalë për një Velierë, brenda të cilës udhëtonin…
Mesazhi i Reisul Ulemasë së BFI në RM, H. Sulejman ef. Rexhepi, me rastin e Fitër Bajramit, 2018  “Ata që…
Duket se mungesa e specialistëve në sektorë si shëndetësia, inxhinieria dhe teknologjia e informacionit e kanë detyruar qeverinë e kryeministres…
Xhina e racës pastor është një nga qentë antieksploziv, detyra e të cilit është të kontrollojë çdo ambient ku kalojnë…
Dita e sotme ka sjellë një mot të freskët dhe me shira e shtrëngata të pazakonta për stinën në të…

Lajmet e fundit

Frashëri tradhëtar? Plasari: Ka mbaruar koha kur historia censurohej

Aktualitet

Frashëri tradhëtar? Plasari: Ka mbaruar koha kur historia censurohej

Studiuesi Aurel Plasari të mërkurën foli në lidhje me figurën e Mid’hat Frashërit dhe rolin e tij në Kongresin e Manastirit. Plasari u ndal tek ky moment i artë i historisë...

Spanja bën hapa para në njohjen e Kosovës

Aktualitet

Spanja bën hapa para në njohjen e Kosovës

Spanja do të lejojë atletët kosovarë të përdorin simbolet kombëtare, në një kompeticion të organizuar në shtetin iberik, edhe pse Madridi nuk e njeh ende pavarësinë e shtetit ballkanik. Kjo...

Leskaj: Më shumë transparencë në spitale

Aktualitet

Leskaj: Më shumë transparencë në spitale

Kontrolli i Lartë i Shtetit rendit katër flamuj të kuq përsa i përket nivelit të shërbimit shëndetësor në Shqipëri. Për të trajtuar më mirë ankesat duhet të ketë më shumë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!