Vetëm në Shqipëri ndodh që të krijohen radhë të gjata kudo që shkon, për të paguar dritat, ujin, në postë…
Një çift bashkëshortësh është bërë pjesë e seancës së ndërmjetësimit në rubrikën “Shihemi në Gjyq”. Pas 43 vitesh martesë z.Qani…
Presidenti i Republikës Ilir Meta, mbrëmjen e sotme sëbashku me disa personalitete të njohur dhe ambasadorë të akredituar në vendin…
Kishte mbetur shtatzënë me të dashurin e saj dhe kishte vendosur që fëmijën ta shiste për 70 mijë euro një…
Gjykata italiane ka dënuar me 4 vite e gjysmë burg shqiptarin të cilit iu gjetën 600 mijë euro në dhomën…
Një aksident i rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Fushë Milot, ku janë përfshirë 3 mjete. Policia bën me…
Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi ka shprehur mesazhin e saj  ngushëllues për ndarjen nga jeta të babait…
Me ardhjen e verës rëndohet gjendja e njerëzve që kanë probleme të shëndetit mendor. Doktoreshë Valentina tregon arsyet që çojnë…
Treni ka përplasur një makinë ditën e sotme në Dushk të Lushnjes. Ngjarja ka ndodhur pasditen e sotme, ndërsa mësohet…
I ftuar në rubrikën “Ka një mesazh për ty” tek “E diela shqiptare” ditën e sotme ishte Sabjani, një djalë…
Qershori është një muaj i shkëlqyer për të mbjellë disa prej perimeve dhe barishteve më të shëndetshme. AgroWeb.org sjell për…
Pavarësisht aromës dhe lotëve që shkakton, qepa është një nga ushqimet më të vlerësuara në botë. Qepa është aq e…

Lajmet e fundit

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Kuriozitete

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Një pikturë që besohet të jetë “Tête d’Arlequin” nga Pablo Picasso e cila është vjedhur në 2012 nga Muzeu Kunsthal i Roterdamit është shfaqur në Rumani. Hajdutët morën shtatë piktura, me...

Papa fton në meshë të varfrit

Aktualitet

Papa fton në meshë të varfrit

Padrejtësia është rrënja e pandreqshme e varfërisë”, tha Papa Françesku në meshën që shënoi Ditën e Kishës Katolike për të Varfrit. Ati i Shenjtë ftoi për shërbesën në Bazilikën e...

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Aktualitet

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Moti i keq në Dardhë të Korçës po rrezikon jetën e banorëve  dhe të turistëve që kanë shkuar për të parë bukuritë e zonës. Edhe pse prej dy ditësh është dhënë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!