Komisioni i Pavarur i Kualifikimit deklaron se në procesin e  rivlerësimit do të kalojë gjyqtarja e Gjykatës Kushtetuese Altina Xhoxhaj.…
Gjatë gjithë vitit të parë të presidencës së tij - dhe madje edhe gjatë fushatës ,retorika e Presidentit Trump lidhur…
Në një film dokumentar, Televizioni francez TV5, që shikohet në të gjithë botën, e ka përshkruar pozitivisht Shqipërinë përmes 9…
Shqiptarët mbeten ende grupi më i madh i azilkërkuesve në vendet e BE-së.  Pavarësisht se Shqipërisë iu hap drita jeshile…
Kreu i Partisë Demokratike, në një bashkëbisedim me gazetarët u pyet nëse do e pranonte ftesën e kryeministrit Edi Rama…
Në ndeshjen mes Kukësit dhe Laçit në stadiumin “Zeqir Ymeri”, e vlefshme për Kupën e Shqipërisë, tifozët kuksianë kanë kërkuar…
Një 26-vjeçar shqiptar ka tentuar ditën e sotme të hidhej nga tarraca e një ndërtese në Romë. Sipas mediave vendase…
Ish kryeministri Berisha ka nxjerrë një mesazh të dërguar në hapsirën e tij të rrjetit social ‘’ qytetari dixhital” ku…
Sitës së vettingut po i nënshtrohet sot gjyqtarja e tretë nga Gjykata Kushtetuese Altina Xhoxhaj. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit…
Frederica Mogherini, është pritur me pankarta nga dhjetra protestues teksa ishte duke mbërritur në kryeministri. Pankartat ishin të dizajnuara si…

Lajmet e fundit

Zbulohet ndeshja e trukuar nga grupi "Bajri"

Aktualitet

Zbulohet ndeshja e trukuar nga grupi "Bajri"

Mes 11 personave të arrestuar si pjesë e grupit kriminal "Bajri", është edhe shtetasi Armir Grima, trajner i kombëtares së futbollit për femra i cili gjatë karrierës së tij sportive...

"Pronari më shikonte format, më kërkonte foto' 23 vjeçarja tregon ngacmimin seksual në punë

Aktualitet

"Pronari më shikonte format, më kërkonte foto' 23 vjeçarja tregon ngacmimin seksual në punë

Ada është një vajzë 23-vjeçare nga Berati, e cila pasi përfundoi studimet e larta vendosi që të qëndrojë në Tiranë për t’u punësuar.Por, në ambientet punëdhënëse që ajo ka frekuentuar...

Punime në stacionin Selitë, ja zonat pa energji elektrike nesër

Aktualitet

Punime në stacionin Selitë, ja zonat pa energji elektrike nesër

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike njofton abonentët e Tiranës se nesër do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike për shkak të punimeve në nënstacionin Selitës. OSHEE bën me dije se...