Një ngjarje e rëndë është shënuar pak minuta më parë në plazhin e Golemit në Durrës.  Një i moshuar rreth…
Në kuadër të të javës çame, PDIU dhe shoqata ‘Çamëria’ kanë dekoruar ish presidentët Bujar Nishani, Alfred Moisiu si dhe…
Antoneta Myrtaj, e cila u dhunua me sqepar nga bashkëshorti i saj Ferik Myrtaj, ka frikë për jetën e saj.…
I shkarkuari i parë nga procesi i vetingut, Fatos Lulo e pësoi sipas vendimit të zbardhur pasi kishte deklaruar në…
Gjatë një zënke në Rendsburg të Gjermanisë,është therur me thikë një shqiptar 25-vjeçar. Sulmi brutal ka ndodhur në një lagje…
Një shqiptar në Itali i dënuar me 10 vite burg për trafik droge ka përfituar rreth 31 mijë euro dëmshpërblim…
Ministri i Brendshëm i Kroacisë, Davor Bozhinoviç ka përjashtuar çdo mundësi që shteti i tij të kthehet në vendgrumbullimi për…
Konfliktet dhe dhuna e vazhdueshme gjatë bashkëjetesës me Kujtim Donajn janë bërë arsye për ta braktisur e për tu larguar…
Në datat 14-16 qershor 2018, Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, z. Gent Sejko, mori pjesë në samitin vjetor të vendeve…
Buxheti i shtetit krahas rritjes së të hyrave ka rritur edhe shpenzimet gjatë vitit 2017.Vlera e shpenzimeve buxhetore ka arritur…
Presidenti Ilir Meta i dorëzon Flamurin Kombëtar ekipit shqiptar, pjesëmarrës në Lojërat Mesdhetare “Tarragona 2018”, që do të mbahen në…
Një tjetër rast dhunë në familje ka ndodhur në Memaliaj, ku burri 65 vjeç ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes së…

Lajmet e fundit

"Gruevski"/ Vjen reagimi i parë i Maqedonisë kundër Hungarisë

Bota Shqiptare

"Gruevski"/ Vjen reagimi i parë i Maqedonisë kundër Hungarisë

Ministria e Punëve të Jashtme të Maqedonisë i ka dorëzuar Hungarisë notë proteste lidhur me ikjen e ish-kryeministrit Nikolla Gruevski dhe me kërkesën së tij për azil në Hungari. Sot në...

Gjykata e Lartë kthehet në depo me 30 mijë dosje që presin të shqyrtohen

Aktualitet

Gjykata e Lartë kthehet në depo me 30 mijë dosje që presin të shqyrtohen

Ndërtesa e Gjykatës së Lartë është kthyer në një depo dosjesh që nuk dihet se kur do shqyrtohen. Janë 30 mijë dosje pezull të vendosura në salla, korridore dhe zyrat...

Enrique Iglesias kap fansen nga të pasmet, ajo e puth

Lifestyle

Enrique Iglesias kap fansen nga të pasmet, ajo e puth

Këngëtari i famshëm Enrique Iglesias në turnetë botërore ka kënaqur dhjetëra femra që kanë pasur fat që t’i këndojnë këngën “Hero”. Këngëtari është një prej meshkujt më të dëshiruar nga femrat...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!