Kryedemokrati Lulzim Basha ditën e sotme feston 44-vjetorin e tij të lindjes. Grupi Parlamentar i PD-së i ka përgatitur një…
Ish-Kryeministri Sali Berisha ka publikuar një video ku duket qartë se nga punimet është bllokuar Sheshi i Flamurit në Vlorë.…
Taksat e rënda indirekte të tilla si TVSH apo akciza karburantesh bëjnë që numri i të varfërve me më pak…
A e hodhën nga makina pasi e rrahën, apo për të shpëtuar, Anxhela Mecani, shqiptarja 20-vjecare u hodh vetë, por…
Një ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur në Durrës. Mësohet se një fëmijë është gjendur i pajetë nga familjarët…
Pamje të rënda nga një aksident në Florida të SHBA po bëjnë xhiron e botës, për një qëllim të vetëm,…
U rrah barbarisht dhe më pas u hodh nga një makinë në ecje në rrugët e Torinos. Anxhela Meçani, prostituta…
Babai i Çlirim Shahollit, 42-vjeçarit i cili vrau bashkëshorten të premten e 8 qershorit, ka thënë një një intervistë për…
Gjykata e Elbasanit ka zëvendësuar masën e sigurisë për dekanin e Fakultetit të Shkencave-Humane, Albert Riska i cili nga ‘arrest…
Gjykata e Tiranës, ditën e sotme, ka ndryshuar masën e sigurisë për Kridens dhe Marsel Allën si të pandehur për…
Deri tre vjet me pare 20-vjeçarja Anxhela Meçani jetonte ne periferi te Tiranës, ne Shqipëri. Me pas ajo u transferua…
Dita e djeshme shënoi një rritje të madhe për monedhën e BE-së, Euron, por edhe për paundin britanik dhe dollarin…

Lajmet e fundit

Cërrik, aksidentohet për vdekje një 83-vjeçar

Aktualitet

Cërrik, aksidentohet për vdekje një 83-vjeçar

Një i moshuar ka humbur jetën pasditen e së hënës pasi është goditur nga një makinë. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Klos të Cërrikut, ku mjeti drejtuar nga shtetasi me iniciale...

Firmoset urdhër-arresti për Nikolla Gruevskin

Bota Shqiptare

Firmoset urdhër-arresti për Nikolla Gruevskin

Ministria e Brendshme maqedonase ka firmosur urdhër arrestin për ish-kryeministrin Nikolla Gruevski. Ky vendim erdhi pas njoftimit nga Gjykata Penala që nuk ka mundur të gjejë të akuzuarin Nikolla Gruevski për...

Lajme të mira nga aktori i humorit që pësoi atak kardiak

Kulturë

Lajme të mira nga aktori i humorit që pësoi atak kardiak

Aktori i njohur i humorit shkodran Besnik Çinari, pak ditë më parë luftoi për jetën, por tashmë ai e ka kaluar rrezikun, pas një ndërhyrje që pati në zemër. Ai...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!