Studentët shqiptarë veçanërisht vlerësojnë një qasje demokratike në tregun e punës, ata nga Republika Çeke dhe Kroacia shumë më pak.…
Atletet Klodiana Shala dhe Luiza Gega, rrëfyen miqësinë dhjetë vjeçare, sakrificat, punën, përpjekjet për të arritur medaljet.Luiza tregoi se e…
Marrëveshja për përfundimin e rrugës së Arbrit, e nënshkruar mes qeverisë shqiptare dhe kompanisë “Gjoka Konstruksion” është publikuar e plotë…
Mësuesi i cili është akuzuar për përhapjen e një video seksuale të tij në telefonin e nxënësve është marrë në…
Në prag të sezonit turistik, qeveria Shqiptare i merr Shkodres një tjetër zonë në administrim, pas Velipojës me rrugën e…
Prokuroria e Tiranës ka zbuluar një skemë mashtrimi që kryhej nga tregtarë automjetesh të makinave luksosze në bashkëpinim me zyrtarë…
Kreu i Turizmit dhe Mjedisit u shpreh se politikat e qeverisë shqiptare synojnë të kapërcejnë sezonin turistik brenda vitit kalendarik…
Pas vrasje së ditës së djeshme të Mario Majollarit për hakmarrje, në profilin e tij në Facebook është gjetur një…
Çmimet e naftës po qendrojnë në rritje edhe në sesionin e sotëm, duke prekur njëkohësisht nivelin më të lartë në…

Lajmet e fundit

Tatimpaguesit me xhiro vjetore 2-5 mln lekë – Tatimet: Ja të drejtat dhe detyrimet e tyre

Aktualitet

Tatimpaguesit me xhiro vjetore 2-5 mln lekë – Tatimet: Ja të drejtat dhe detyrimet e tyre

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve përmes informacioneve të publikuara në faqen zyrtare të saj, njeh tatimpaguesit me xhiro vjetore të biznesit 2 deri në 5 milionë lekë drejtat dhe detyrimet...

Mourinho do Neymarin tek United, garancitë që i ofron brazilianit

Sport

Mourinho do Neymarin tek United, garancitë që i ofron brazilianit

Pas zhgënjimit në merkaton e verës duket se portugezi Mourinho e ngre stekën e pretendimeve. Tashmë Manchester United përgatitet për një operacion madhor, siç është transferimi i “yllit” të PSG...

Italianët: Shqipëria, mes peizazheve të mrekullueshme dhe mikpritjes së jashtëzakonshme

Aktualitet

Italianët: Shqipëria, mes peizazheve të mrekullueshme dhe mikpritjes së jashtëzakonshme

Shqipëria është një pjesë e paprekur dhe e pashkelur në misterin kompleks të Europës. Kështu e nisin artikullin e disa ditëve në parë italianët e medias online Ticino-20minuti. Për to, Shqipëria...