Pastrimi i gjakut ndihmon organizmin në largimin e baktereve, virozave, infeksioneve në mënyrë shumë efektive. Dy organet kryesore që kryejnë…
Kafeja dhe kafeina është një pikë e nxehtë në debatet shkencore mbi shëndetin e zemrës. Një dokument i publikuar së…
Një automjet është përfshirë nga flakët gjatë natës në rrugën Levan-Vlorë. Mësohet se drejtuesi i automjetit sapo ka parë flakët…
Tingëllon çuditshëm, por e ftohura gjatë verës është mëse e zakontë. Kjo sepse temperatura e ambientit të jashtëm nuk ka…
Një deklaratë e kryeministri Edi Rama për kalimin me pagesë në autostradën Tiranë-Durrës bëri bujë gjatë dy ditëve të fundit…
Sot në orën 17:00 do të nisë ndeshja e parë e Kampionatit Botëror të Futbollit 2018 dhe janë pikërisht, të…
Publikohen përgjigjet e sakta të provimit të Matematikës për Maturën Shtetërore 2018. Testimi u zhvillua ditën e sotme, ndërsa Ministria…
Fenomeni i vrasjeve në javën që lamë pas është diskutuar në studion e ABC Neës nga psikologët Oriola Pampuri dhe…
Ditën e mërkurë, Xhuljeta Çuni, do të zhvillonte provimin e Matematikës, nëse Xhaferr Mata nuk do ta kishte qëlluar për…
Aktorët nuk tërhiqen nga kauza e tyre për të mbrojtur Teatrin Kombëtar nga shembja. Aktori Arben Derhemi, me anë të…
Tatjana Bajraktari, operatore turistike e ftuar në "Arena" tha se shqetësimi kryesor për turistët është Rruga Tiranë-Durrës, pasi sipas saj…
Aktori i njohur Bujar Asqeriu i ftuar në emisionin e fundit për këtë sezon në Ora News ka bërë një…

Lajmet e fundit

Sekretari Mattis viziton kufirin me Meksikën

Globi

Sekretari Mattis viziton kufirin me Meksikën

Sekretari amerikan i Mbrojtjes Jim Mattis shkon sot në kufirin me Meksikën ku do të inspektojë një pjesë të mijëra trupave që janë mobilizuar për të ndihmuar në operacionet e...

Tiranë, pranga tregtarit të kokainës në Tiranë, i kapen edhe 3 armë të ftohta

Aktualitet

Tiranë, pranga tregtarit të kokainës në Tiranë, i kapen edhe 3 armë të ftohta

Një 43 vjeçar është arrestuar në flagrancë pasi është kapur me lëndë narkotike të llojit kokainë. Operacioni i koduar "Stok" përfundoi me arrestimin e shtetasit Saimir Rrexha, të cilit ju kapën...

Veseli takon Ahtisaarin, flasin për dialogun

Bota Shqiptare

Veseli takon Ahtisaarin, flasin për dialogun

Kryeparalamentari Kadri Veseli ka bërë të ditur se gjatë vizitës zyrtare në Finlandë ka takuar diplomatin Marti Ahtisaari. “Pata kënaqësinë ta takoj presidentin Marti Ahtisaari. Evokuam kujtime nga puna e tij...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!