Mëngjesin e sotëm ka pasur radhë të gjata në pikën doganore për shkak të punimeve në doganën e Morinit. Gjatë…
“Godina e teatrit kombëtar simbolizon materialisht dhe në përmasa reale historinë dhe trashëgimin e teatrit shqiptar që bashkë me gjuhën,…
Sipas të dhënave të Bankës Botërore, për tremujorin e parë të këtij viti vlerësohet se kosto e dërgesës ishte mesatarisht…
Dy persona janë arrestuar nga autoritetet në Fier, pasi në këmbim të parave u mundësonin refugjatëve të paligjshëm kalimin e…
Policia spanjolle ka mundur të ndalojë grupin kriminal, të njohur si ‘Babe Bands’ që ka kryer grabitje në Spanjë, Itali…
Zhvillime të reja të rëndësishme në hetimin e vrasjes së Anxhela Meçanit, vajzës së re 20 vjeçe nga Shqipëria që…
Banka e Shqipërisë zbrazi arsenalin e politikës monetare, duke konsumuar pothuajse të gjitha mundësitë për uljen e mëtejshme të kostos…
Pak ditë më parë në media u publikua pasuria e Kryeministrit të shqiptarëve Edi Rama. Në listën e gjatë të…
Pak ditë më parë në media u publikua pasuria e Kryeministrit të shqiptarëve Edi Rama. Në listën e gjatë të…
Gazetari Arian Çani ka bërë një monolog në hyrje të emisionit të së premtes “Zonë e lirë”. Ai është ndalur…
Muajt e fundit Shqipëria është kthyer në një nga korridoret kryesore të kalimit të emigrantëve nga vendet e treta. Trendi…
Numri i studentëve në arsimin e lartë këtë vit akademik ka arritur nivelin më të ulët të viteve të fundit.…

Lajmet e fundit

Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Aktualitet

Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Teksa Shtetet e Bashkuara të Amerikës përballen me një dimër të parakohshëm, me reshjet të dendura dëbore që deri më tani ka shkaktuar të paktën 8 viktima, edhe Europa duket...

Lamtumirë kilogram! Shkencëtarët votojnë ndryshimin

Kuriozitete

Lamtumirë kilogram! Shkencëtarët votojnë ndryshimin

Rreth 130 vite pasi kilogrami u përcaktua nga një masë metali që është mbajtur në një kasafortë në Paris, shkencëtarët kanë votuar për ndryshim dhe një sistem të ri që...

Aksident i rëndë në aksin Librazhd – Elbasan

Aktualitet

Aksident i rëndë në aksin Librazhd – Elbasan

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Librazhd – Elbasan. Aksidenti ka ndodhur pranë lokalit të njohur me emrin “Zeneli”. Ka qenë një autobus që është përplasur me...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!