Është goditur një rast tjetër i trafikut të kokainës në Itali. Policia financiare e këtij vendi në qytetin e Romës…
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ishte në një lidhje live para nisjes së seancës të posaçme dëgjimore nga Komisioni…
Shefja për politikën e Jashtme të BE-së, Federica Mogherini, do të vizitojë sot Tiranën, për të sjellë në Shqipëri raportin…
Fiks Fare denoncoi me zë dhe figurë një oficer të Policisë Gjyqësore në Prokurorinë e Beratit duke marrë ryshfet. Nëpërmjet…
Propaganda mediatike e Erjon Veliaj i ka mbushur mendjen kryeqytetasve se Tirana është qyteti më i pastër dhe se ajri…
Gjatw vizitws zyrtare nw Luksemburg ministri I jashtwm grek Nikos Kotzias ka homologët e tij në vendet në Bashkimin Europian…
Edhe ligji i Vettingut në radhët e policisë do të duhet të kalojë më parë nga Gjykata Kushtetuese, pas padisë…
Të premten Gjykata e Apelit në Shkodër shqyrton masat e sigurisë për 11 protestuesit në Rrugën e Kombit që u…
Ekskluzivisht nga Suedia, avokati i 28-vjeçarit, Maravgi Staifo, rrëfen arsyet përse iu refuzua azili. “Ai i shpjegoi mirë arsyet e…
Shqipëria është duke pritur të marrë rekomandimin për hapjen e negociatave të pranimit në BE. Për kë të ka ardhur…

Lajmet e fundit

Hapen bursat 800 euro për studentët, ja ku duhet të aplikoni

Aktualitet

Hapen bursat 800 euro për studentët, ja ku duhet të aplikoni

Hapet thirrja për aplikime për bursa për studentët e Universitetit të Tiranës, në kuadër të Programit Erasmus +, në Universitetin Valladolid, Spanjë. Në kuadër të Programit Erasmus + është hapur...

Zjarri shkrumbon banesat e 6 familjeve, banorët ishin në gjumë

Aktualitet

Zjarri shkrumbon banesat e 6 familjeve, banorët ishin në gjumë

Gjashtë familje rome kanë mbetur në qiell të hapur, pasi një zjarr i fuqishëm i rënë mëngjesin e së shtunës ka shkrumbuar barakat e tyre në hyrje të qytetit të...

Zbulohet ndeshja e trukuar nga grupi "Bajri"

Aktualitet

Zbulohet ndeshja e trukuar nga grupi "Bajri"

Mes 11 personave të arrestuar si pjesë e grupit kriminal "Bajri", është edhe shtetasi Armir Grima, trajner i kombëtares së futbollit për femra i cili gjatë karrierës së tij sportive...