3 persona janë arrestuar gjatë transportimit të një sasie të konsiderueshme droge në Kozani, në pjesën veriperëndimore të vendit, mes…
-Për të gjithë ata maturantë që janë në pritje dhe ankth, kanë dalë notat e provimit të Anglishtes. Qendra e…
Nga 37 mijë maturantë, vetëm 7400 kanë marrë notën 10, pasi janë vlerësuar me 45-50 pikë që ka testi në…
Një person ka humbur jetën në mënyrë të dhimbshme në Tiranë, teksa kishte hyrë në një farmaci për të blerë…
Presidenti i Republikës, Ilir Meta gjatë ceremonisë së dekorimit të juristit të shquar Aleks Luarasi, mes të tjerash apeloi dhe…
Policia e Dibrës ka nisur hetimet ndaj një grupi qytetarësh të Peshkopisë që protestuan dje në Peshkopi gjatë aktivitetit të…
Pasi Këshilli Bashkiak i Hasit shpalli “Qytetar nderi”, Gafur Mazrekun, ish deputetin që qëlloi me plumba Azem Hajdarin në Kuvend,…
Sot janë publikuar rezultatet e provimit të anglishtes për rreth 37 mijë maturantë në të gjithë vendin që u testuan…
Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj në përpjekjen për të argumentuar se shembja e Teatrit Kombëtar është e domosdoshme ka organizuar…
Në Gllogjan të Deçanit po mbahen homazhe për Hilmi Haradinajn, babain e Kryeministrit të Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj. Politikanë…
Qeveria e Maqedonisë ka nisur mëngjesin e së hënës seancën për ratifikimin e marrëveshjes së arritur dje në Prespë, midis…
Gjykatën e Shkodrës ka dhënë masën e sigurisë "arrest me burg" për 6 të arrestuarit që u kapën në flagrancë…

Lajmet e fundit

Përse duhet mbështetur një kauz e drejtë, lexoni pastorin gjerman

Aktualitet

Përse duhet mbështetur një kauz e drejtë, lexoni pastorin gjerman

Përse duhet mbështetur një protestë e një kauze të drejtë? Lexoni “ They first came...” të pastorit gjerman Martin Niemöller. Ne fillim erdhen... -Ne filim erdhen per komunistetUne nuk fola se nuk...

VIDEO/ Tifozët shqiptarë zbresin në fushë

Sport

VIDEO/ Tifozët shqiptarë zbresin në fushë

Më shumë se goli, tifozët shqiptarë i ka gëzuar prania e yllit të Realit, futbollistit të Uellsit Gareth Bale. Pak çaste pas përfundimit të ndeshjes një situatë e pazakontë është...

600 policë italianë për 8 vila të paligjshme të mafias

Globi

600 policë italianë për 8 vila të paligjshme të mafias

Policia italiane konfiskoi tetë vila të ndërtuara në mënyrë të paligjshme nga anëtarët e mafias në zonën e Romës. Plot 600 agjentë policie u angazhuan për këtë mision, kundër një klani...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!