Qeveria e Maqedonisë ka nisur mëngjesin e së hënës seancën për ratifikimin e marrëveshjes së arritur dje në Prespë, midis…
Gjykatën e Shkodrës ka dhënë masën e sigurisë "arrest me burg" për 6 të arrestuarit që u kapën në flagrancë…
Një ngjarje e rëndë është shënuar pak minuta më parë në plazhin e Golemit në Durrës.  Një i moshuar rreth…
Në kuadër të të javës çame, PDIU dhe shoqata ‘Çamëria’ kanë dekoruar ish presidentët Bujar Nishani, Alfred Moisiu si dhe…
Antoneta Myrtaj, e cila u dhunua me sqepar nga bashkëshorti i saj Ferik Myrtaj, ka frikë për jetën e saj.…
I shkarkuari i parë nga procesi i vetingut, Fatos Lulo e pësoi sipas vendimit të zbardhur pasi kishte deklaruar në…
Gjatë një zënke në Rendsburg të Gjermanisë,është therur me thikë një shqiptar 25-vjeçar. Sulmi brutal ka ndodhur në një lagje…
Një shqiptar në Itali i dënuar me 10 vite burg për trafik droge ka përfituar rreth 31 mijë euro dëmshpërblim…
Ministri i Brendshëm i Kroacisë, Davor Bozhinoviç ka përjashtuar çdo mundësi që shteti i tij të kthehet në vendgrumbullimi për…
Konfliktet dhe dhuna e vazhdueshme gjatë bashkëjetesës me Kujtim Donajn janë bërë arsye për ta braktisur e për tu larguar…
Në datat 14-16 qershor 2018, Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, z. Gent Sejko, mori pjesë në samitin vjetor të vendeve…
Buxheti i shtetit krahas rritjes së të hyrave ka rritur edhe shpenzimet gjatë vitit 2017.Vlera e shpenzimeve buxhetore ka arritur…

Lajmet e fundit

Përse duhet mbështetur një kauz e drejtë, lexoni pastorin gjerman

Aktualitet

Përse duhet mbështetur një kauz e drejtë, lexoni pastorin gjerman

Përse duhet mbështetur një protestë e një kauze të drejtë? Lexoni “ They first came...” të pastorit gjerman Martin Niemöller. Ne fillim erdhen... -Ne filim erdhen per komunistetUne nuk fola se nuk...

VIDEO/ Tifozët shqiptarë zbresin në fushë

Sport

VIDEO/ Tifozët shqiptarë zbresin në fushë

Më shumë se goli, tifozët shqiptarë i ka gëzuar prania e yllit të Realit, futbollistit të Uellsit Gareth Bale. Pak çaste pas përfundimit të ndeshjes një situatë e pazakontë është...

600 policë italianë për 8 vila të paligjshme të mafias

Globi

600 policë italianë për 8 vila të paligjshme të mafias

Policia italiane konfiskoi tetë vila të ndërtuara në mënyrë të paligjshme nga anëtarët e mafias në zonën e Romës. Plot 600 agjentë policie u angazhuan për këtë mision, kundër një klani...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!