E përditshmja britanike “Metro” me tirazhin më të lartë në vend (1.47 milionë), i ka kushtuar në edicionin e mëngjesit…
Në kuadër të masave të marra nga ana e Policisë së Shtetit për rritjen e sigurisë së pushuesve gjatë sezonit…
Tregu i këmbimit valutor është hapur ditën e sotme me një rritje të valutave të huaja si dollari amerikan dhe…
Deputeti i Lëvizjes Socialiste për integrim Përparim Spahiu ka reaguar në lidhje me shpenzimet qeveritare për koncesionet në shëndetësi. Ai…
Policia e Dibrës nuk është mjaftuar për t’u përplasur vetëm me qytetarët e shumtë të cilët kishin dal për protestuar…
Krimi në familje ka goditur sërish. Mëngjesin e djeshëm Miloti është tronditur pasi një 35-vjeçare ka qëlluar me armë mbi…
Për të paktën tre muaj Enti Rregullator i Energjisë (ERE) u përfshi në diskutime për të gjetur dakordësi mbi marrëdhënien…
Policia e Sarandës ka arrestuar në flagrancë ditën e djeshme Alvin Musaj, 24 vjeç, banues në Vlorë. Arrestimi u bë…
Në dëgjesën që u organizua me aktorët e Teatrit Kombëtar, u kuptua se Erion Veliaj ka marrë përsipër të bëjë…
Nga Eriola Hoxha (Audituese, Departamenti i Buxhetit të Shtetit) Prej vitesh auditimi është konsideruar thjesht një procedurë administrative që përdorej…
Nga investimet në bono thesari, te llogaritë bankare qindra mijëra dollarëshe, te hotelet e resortet luksoze, deri te makinat e…
Elvira, një 38-vjeçare që jeton në Tiranë është e punësuar në sektorin e fasonerisë. “Kam 9 vite që punoj në…

Lajmet e fundit

Publikohen formacionet anti-Uells, Panucci nuk ndryshon

Sport

Publikohen formacionet anti-Uells, Panucci nuk ndryshon

Shqipëria pret në "Elbasan Arena" Uellsin në një miqësore luksi. Kuqezinjtë do të tentojnë të bëjnë kthesën, pas asaj humbje turpëruese 4-0 ndaj Skocisë dhe përballë Bale me shokë kërkojnë vetëm...

Largimi i Panuccit, Duka: Nuk është në dorën time

Sport

Largimi i Panuccit, Duka: Nuk është në dorën time

Qëndrimi ose jo i Christian Panuccit është kthyer në një çështje në kombëtaren shqiptare. Rezultatet negative dhe loja e dobët kanë bërë që drejt italianit të vërshojnë kritika të shumta. Megjithatë...

KPK e kualifikoi, ndërkombëtarët kërkojnë përjashtimin e prokurorin

Aktualitet

KPK e kualifikoi, ndërkombëtarët kërkojnë përjashtimin e prokurorin

Komisioneri Publik ka ankimuar vendimin për kalimin e procesit të vettingut për gjyqtarin e Gjykatës së Apelit të Shkodrës, Arben Dollapaj. Sipas Komisionerit Publik, hetimi nga Komisioni i Pavarur i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!