Struktura e Shërbimit për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat (SHÇBA), Tiranë nisi verifikimet për veprimet apo mosveprimet e Policisë, menjëherë…
Shqipëria është bërë pjesë e programeve të tur operatorëve italianë “Dirotta da Noi” për sa i përket turistëve të dedikuar…
Pas debateve të shumta dhe të tensionuara për projektin e teatrit Kombëtar ka reaguar edhe deputeti demokrat. Hekuran Hoxhalli i…
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka reaguar në lidhje me debatin dhe çështjen shumë të nxehtë të prishjes së godinës…
Monedha e përbashkët ka shënuar sërish rënie në tregun e brendshëm gjatë ditës së sotme, për të dytën ditë radhazi,…
Kryeministri Edi Rama ka konfirmuar atë që pritej, autostrada Tiranë0Furrës do të bëhet me pagesë. Rama u shpreh se qeveria…
Me aq sa ju ka treguar vajza apo të tjerë. Vajza kishte lidhur martesë atje? Thoshte që kishte lidhur martesë…
Policia e Fierit ka arrestuar 2 vëllezër nga Saranda, të cilët akuzohen për marrjen peng të një personi një vit…
Shumica e televizioneve në vend bojkotuan fjalën e aktorit të madh, Robert Ndrenika në në Komisionin e Medias në Kuvend.…
Kryetari i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, ka apeluar që prishja e Teatrit Kombëtar të ndalet…
Teksa në Tiranë po zhvillohet protesta nga minatorët para Kryeministrisë, një tjetër protestë po zhvillohet po për të njëjtën çështje…
Goditet një tjetër rast i trafikut të klandestinëve. Policia e Gjirokastrës ka arrestuar 21 vjeçarin Enea Mevlani për veprën penale…

Lajmet e fundit

Frashëri tradhëtar? Plasari: Ka mbaruar koha kur historia censurohej

Aktualitet

Frashëri tradhëtar? Plasari: Ka mbaruar koha kur historia censurohej

Studiuesi Aurel Plasari të mërkurën foli në lidhje me figurën e Mid’hat Frashërit dhe rolin e tij në Kongresin e Manastirit. Plasari u ndal tek ky moment i artë i historisë...

Spanja bën hapa para në njohjen e Kosovës

Aktualitet

Spanja bën hapa para në njohjen e Kosovës

Spanja do të lejojë atletët kosovarë të përdorin simbolet kombëtare, në një kompeticion të organizuar në shtetin iberik, edhe pse Madridi nuk e njeh ende pavarësinë e shtetit ballkanik. Kjo...

Leskaj: Më shumë transparencë në spitale

Aktualitet

Leskaj: Më shumë transparencë në spitale

Kontrolli i Lartë i Shtetit rendit katër flamuj të kuq përsa i përket nivelit të shërbimit shëndetësor në Shqipëri. Për të trajtuar më mirë ankesat duhet të ketë më shumë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!