Është krijuar Aleanca e Shoqatës kundër TVSH-së me qëllimin për të kundërshtuar përfshirjen e biznesit të vogël në skemën e…
Një lokal në Fier është bërë objekt i sulmit me kallashnikov. Ngjarja ka ndodhur në lagjen “8 Shkurti” të Fierit…
Në Shqipëri ka rreth 1 milion e gjysmë individë aktivë me kursime bankare, por sasia më e madhe e parave…
Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka mbajtur sot seancën dëgjimore për gjyqtarin Besim Trezhnjeva. Në përfundim të seancës, pasi "ngeci"…
Prokurorit i Beratit, Ermir Beta, është emri tjetër që i shtohet listës së zyrtarëve që u është ndërprerë proçesi i…
Disa studentë amerikanë dhe shqiptarë janë zënë njëri me tjetrin në Itali. Siç bëhet me dije, ngjarja ka ndodhur në…
Policia e Fierit ka njoftuar se mëngjesin e ditës së sotme, në lagjen "8 Shkurti" Fier, nga një automjet tip…
Kreu i Shoqatës së Biznesit të Vogël, Albert Nasto, në deklaratën e tij ka nënvizuar se qeveria do të “varrosë”…
Enti Rregullator i Ujit ka vendosur të ndryshojë metodologjinë që përdor për të përcaktuar tarifat që aplikojnë ndërmarrjet e ujësjellës-kanalizimeve…
Një makinë e djegur është gjetur ditën e sotme në Fier. Nga se bëhet e ditur, makina është e tipit…

Lajmet e fundit

Sekuestrohen mbi 4 mijë paketa cigare e miliona lekë, dy në pranga

Politikë

Sekuestrohen mbi 4 mijë paketa cigare e miliona lekë, dy në pranga

Një sasi prej 4100 copë paketa cigaresh dhe një shumë e konsiderueshme parash prej më shumë se 4 milionë lekësh, janë sekuestruar nga policia gjatë një operacioni të koduar "Ndjekja". Në...

Nishani: Qeveria nuk njeh asnjë kufi, amendimi i ligjit për TK nuk bëhet pa votimin e Dekretit

Politikë

Nishani: Qeveria nuk njeh asnjë kufi, amendimi i ligjit për TK nuk bëhet pa votimin e Dekretit

Ish-Presidenti Bujar Nishani ka reaguar ndaj amendamenteve të ligjit për 'Teatrin' që mazhoranca miratoi gjatë ditës së djeshme. Ky akt, shkruan Nishani, e ka përdhosur përfundimisht parlamentarizmin dhe shtetin ligjor, pluralizimin...

Dramatike/ I refuzohet azili, babai shqiptar kërcënon se do hedh fëmijët nga ballkoni

Aktualitet

Dramatike/ I refuzohet azili, babai shqiptar kërcënon se do hedh fëmijët nga ballkoni

Dramat e shqiptarëve të cilëve iu është refuzuar azili në Gjermani vazhdojnë t ë shtohen. Pak ditë pasi një kryefamiljar shqiptar humbi jetën duke u hedhur nga një urë në...