Kryetari i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, e ka konsideruar qesharak vendimin e qeverisë për mbylljen…
Në kuadër të zbatimit të planit të masave për sezonin turistik, Administrata Tatimore, synon të nxisë tatimpaguesit, që operojnë në…
Pas dhenimit makabër që ju bë një 20 vjaçarje në Itali dalin edhe dëshmitë e para të bëra publike nga…
Një burrë që është goditur për vdekje me thikë pranë një stacioni metroje të shtunën në mbrëmje është shqiptar, ai…
Një nënë u vra nga djali, një grua nga bashkëshorti dhe një vajzë nga ish-i dashuri. Ky ishte bilanci i…
Të shtunën në mbrëmje ajo u gjet nga një drejtues makine thuajse pa jetë në asfalt. Një patrullë e Policisë…
Policia e Fierit ka kryer disa arrestime gjatë orëve të fundit, ku për verpa të ndryshme penale kanë rënë në…
Komisioni i Posaçëm i Apelimit vendos sot zyrtarisht për faktin nëse Adriatik Llalla  do i nënshtrohet Vettingut apo jo. Trupa…
Ndërsa kryeministri Edi Rama ka nisur turin e “llogaridhënies” e mosdhëniesllogari për të gjitha dështimet e kësaj qeverie, çdo ditë…
Një 51-vjeçar është arrestuar në flagrancë nga policia e Gramshit pasi ka ushtruar dhunë fizike ndaj nënës së tij të…
Lulja e sahatit është e njohur për vetitë e saj qetësuese. Kjo lule me emrin botanik Passiflora njihet ndryshe si…
Nga dita e sotme, segmenti i parë i autostradës Tiranës - Durrës, nga Qafë Kashari në Vorë do të blllokohet.…

Lajmet e fundit

Mustafa: Kemi një President, të cili nuk mund t’i zëmë besë

Globi

Mustafa: Kemi një President, të cili nuk mund t’i zëmë besë

LDK vazhdon të insistojë se askush nuk mund ta përfaqësojë Kosovën në dialog pa mandatin e Kuvendit dhe kërkon që kjo çështje të mandatohet në Kuvend. Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa...

A u zbulua relike e kryqit të Krishtit? Zbulimi trondit arkeologët

Globi

A u zbulua relike e kryqit të Krishtit? Zbulimi trondit arkeologët

Një kryq i krishterë i jashtëzakonshëm prej ari u gjet gjatë gërmimeve arkeologjike në kalanë mesjetare në kodrën Trapesica, të qytetit Veliko Tarnovo, në Bullgarinë Qendrore. Kryqi zbulua ndërsa grupi i...

Hoxhaj kërkon mbështetjen e Gjermanisë për vizat dhe dialogun

Bota Shqiptare

Hoxhaj kërkon mbështetjen e Gjermanisë për vizat dhe dialogun

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka udhëtuar për në Berlin për të diskutuar për liberalizimin e vizave për qytetarët e Kosovës. Në këtë vizitë, Hoxhaj ka takuar këshilltarin kryesor për...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!