Kanë mjaftuar vetëm pak minuta shi i rrëmbyer që rrugët në të gjithë Shqipërinë të përmbyten dhe të zhduken nga…
Një person ka tentuar të vetëvritet duke u hedhur nga një pallat në Shkodër por ka arritur që të shpëtojë.…
Policia e Korçës në një operacion kundër vjedhjes së veprave të artit, ka shoqëruar tre persona të cilët dyshohet se kanë…
Thuajse sikurse pjesa e tjetër e myslimanëve të botës, myslimanët në Amerikë janë tani në muajin e shenjtë të Ramazani…
Nje anije me vela ka mbetur e bllokuar ne afersi te Lungomares ne Vlore pasditen e sotme. Kapiteneria e Vlorës ka…
Përfaqësuesi i OSBE-së për Lirinë e Medias, Harlem Désir, tha sot se ishte i shqetësuar për propozimet e kohëve të…
Një 44-vjeçar shqiptar ka humbur jetën tragjikisht sot në një aksident automobilistik. Ngjarja e rëndë ndodhi në autostradën A13 Bologna-Padova…
Një 24-vjeçar nga Shijaku ka rënë në pranga, pasi akuzohet se ka qëlluar me armë në ajër, duke terrorizuar banorët…
 I gjithë procesi i zhvillimit të provimeve të maturës shtetërore është shoqëruar me skandale të njëpasnjëshme. Që nga dalja paraprake…
Ministria e Arsimit dhe Sporteve ka penalizuar 11 maturantë që kanë përdorur celularin gjatë provimit të Matematikës. Nga kontrollet e…
Struktura e tregtisë brenda Rajonit nuk ka ndryshuar shumë gjatë dekadës së fundit (2005-2015) dhe mbetet e përqendruar në mallra…
Kursi i kembimit duket se është stabilizuar gjatë ditës së sotme, pas luhatjve te forta në tregun vendas. Sipas kursit…

Lajmet e fundit

Presidenti Meta flet për "Shqiponjën": Nuk bie ajo, jo!

Politikë

Presidenti Meta flet për "Shqiponjën": Nuk bie ajo, jo!

Heqja e simbolit të “shqiponjës” nga hyrja e Tiranës dy javë më parë shkaktoi një pakënaqësi në rrjetet sociale. Për këtë veprim ka reaguar edhe Presidenti Ilir Meta, i cili është...

Përjashtimi i opozitës nga KSA, Klajda Gjosha: Qeveria ka frikë nga e vërteta

Politikë

Përjashtimi i opozitës nga KSA, Klajda Gjosha: Qeveria ka frikë nga e vërteta

Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Klajda Gjosha e ftuar ditën e djeshme në Fax News, ka folur për situatën e rënduar politike në vend, si dhe për përjashtimin e...

KLSH me botime të reja në Panairin e Librit

Aktualitet

KLSH me botime të reja në Panairin e Librit

KLSH vjen në Panairin e Librit me 18 tituj të shtuar. Kolana e këtij institucioni përbëhet nga 95 botime, ndërsa deri në fund të vitit, kryetari Bujar Leskaj thotë se...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!