Kryebashiaku i Tiranës, Erion Veliaj ka marrë pjesë në Forumin e arkitektëve dhe të urbanistëve “reSITE”, në Pragë të Çekisë,…
Shqipëria njihet si një nga vendet me prodhimin më të madh të drogës në botë. Tonelatat e tëra të sekuestrua…
Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Shkodër në bashkëpunim me Drejtorinë e Policisë së Qarkut Shkodër përfundoi suksesshëm operacionin për goditjen e…
Avokati shqiptar Saimir Vishaj shkruan se në burgjet shqiptare ka të dënuar që vuajnë nga sëmundje seksualisht të transmetueshme si…
Një banesë është tentuar të vidhet gjatë natës në qytetin e Korçës. Persona të paidentifikuar kanë hyrë në një apartament…
Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin rrugor Elbasan-Peqin ku dy makina janë përplasur “kokë më kokë”. Ngjarja regjistrohet…
Një 35-vjeçar në Vlorë është arrestuar nga policia pas dhunës së shpeshtë që ushtronte ndaj bashkëshortes së tij. Policia e…
Mëngjesin e sotëm ka pasur radhë të gjata në pikën doganore për shkak të punimeve në doganën e Morinit. Gjatë…
“Godina e teatrit kombëtar simbolizon materialisht dhe në përmasa reale historinë dhe trashëgimin e teatrit shqiptar që bashkë me gjuhën,…
Sipas të dhënave të Bankës Botërore, për tremujorin e parë të këtij viti vlerësohet se kosto e dërgesës ishte mesatarisht…
Dy persona janë arrestuar nga autoritetet në Fier, pasi në këmbim të parave u mundësonin refugjatëve të paligjshëm kalimin e…
Policia spanjolle ka mundur të ndalojë grupin kriminal, të njohur si ‘Babe Bands’ që ka kryer grabitje në Spanjë, Itali…

Lajmet e fundit

Kosova, të martën bëhet anëtare e INTERPOL-it

Bota Shqiptare

Kosova, të martën bëhet anëtare e INTERPOL-it

Ministri i Punëve të Jashtme në Qeverinë e Kosovës, Behgjet Pacolli, u shpreh optimist se Kosova nga nesër do të jetë anëtare e organizatës policore ndërkombëtare - INTERPOL. "Vota pro është...

LAJM I FUNDIT/ Kërkohet dorëheqja e deputetit të PS, fyeu fëmijët autikë

Aktualitet

LAJM I FUNDIT/ Kërkohet dorëheqja e deputetit të PS, fyeu fëmijët autikë

Ndaj gjuhës fyese të deputetit socialist Alket Hyseni kundrejt autikëve ka reaguar edhe drejtuesja e fondacionit “Down Syndrome Albania” Emanuela Pepkola Zaimi e cila ka kërkuar dorëheqjen. “Alket Hyseni jepni dorëheqjen”...

5 vjet pa Sokol Olldashin, Basha status të veçantë

Politikë

5 vjet pa Sokol Olldashin, Basha status të veçantë

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka përkujtuar ish-ministrin dhe deputetin demokrat Sokoll Olldashi në 5-vjetorin e ndarjes së tij nga jeta. kryetari i PD-së Lulzim Basha, e kujton përmes një mesazhi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!