Numër i madh sanksionesh janë ndërmarrë nga Policia Rrugore e Elbasanit gjatë këtyre 24 orëve të fundit, ndaj drejtuesve të…
Pamjet që shfaqen turpërojnë imazhin e Policisë së Shtetit janë filmuar sot nga disa fëmijë, fëmijë që ishin dërguar të…
Në fshatin Zvezdë të Korçës qindra tonë patate, qepë, fasule dhe produkte të tjera bujqësore janë ose nën dhe ose…
Deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu, i ka bërë një thirrje minatorëve për t’u çuar në protesta deri në miratimin e…
Policia e Fierit ka zbardhur ngjarjen e ndodhur mbrëmjen e djeshme ku mbeti i plagosur 32-vjeçari Arbër Jakupi, duke identifikuar…
Situata e vendit ka alarmuar komunitetet fetare, të cilët dje organizuan një takim me qëllim sensibilizimin dhe dhënien e mesazheve…
Prokuroria e Krimeve të Rënda pritet të lëshojë në dy ditët e ardhshme urdhër arresti për ish-Prokurorin e Përgjithshëm Adriatik…
Miliona euro të fituara nga tenderat! Nipi i deputetit socialist ka fituar tendera direktë nga KPP. Firma “Alko Impex” me…
Është ekstraduar në Tiranë shqiptari nga Kosova Fatmir Maliqi, 51 vjeç, lindur në Gjilan, i cili  është dënuar me 8…
Sokol Abazi, petagog, ka nxjerrë fakte të reja në lidhje me mënyrën e marrjes së  doktoraturave. Sipas tij, një koleg…

Lajmet e fundit

24 dhe 25 shtator në Durrës e Shijak do ketë ndërprerje të energjisë elektrike

Aktualitet

24 dhe 25 shtator në Durrës e Shijak do ketë ndërprerje të energjisë elektrike

Për shkak të remontit të OST në linjat 110kV Rrashbull-Sallmone, Rrashbull – Spitallë, në datat 24-25 shtator do të ketë kufizime energjie në disa zona në Durrës e Shijak, njoftoi...

Greta Koçi tregon si e ngacmoi futbollisti i kombëtares

Show-biz

Greta Koçi tregon si e ngacmoi futbollisti i kombëtares

Greta Koçi për sa i përket jetës private ka qenë gjithmonë e rezervuar dhe asnjëherë nuk kemi mësuar asgjë për ndonjë marrëdhënie të saj dashurie. E ftuar në “Xing me...

Shqiptari sulmohet barbarisht në mes të New York-ut (VIDEO)

Bota Shqiptare

Shqiptari sulmohet barbarisht në mes të New York-ut (VIDEO)

Një i ri shqiptar ka rënë pre e një sulmi, teksa po kalonte në trotuar. Sulmi ka ndodhur në lagjen Allerton në Bronx të New York ditën e djeshme, nga...