Ndërsa raportet e Forumit Ekonomik Botëror e rendisin Shqipërinë ndër 10 shtetet më të rrezikuara nga ndotja e mjedisit, situata…
Shqipëria renditet në vendin e 56-të në botë, ndër 195 shtete në indeksin e cilësisë dhe aksesit në shëndetësi të…
Takimi i djeshëm i artistëve me kryetarin e bashkisë Erion Veliaj ka patur përplasje të shumta mes grupit të aktorëve.…
Jo të pakta janë rastet kur defektet në kabina elektrike private duan kohë për të marrë zgjidhje duke lënë pa…
Policia spanjolle ka shkatërruar një rrjet që trafikonte shqiptarë në Britaninë e Madhe.  Në pranga kanë rënë 39 trafikantë. Mendohet…
Leukonika është emri mjekësor i shfaqjes së pikave apo vijave të bardha në thonjtë tanë. Këto pika mund të dalin…
Artistët kanë vendosur të ngrejnë çadra duke filluar nga sot në orën 19:00 në sheshin para Teatrit Kombëtar deri në…
Truri është një makineri e fuqishme. Ai kontrollon çdo gjë: lëvizjet, mendimet, ndjenjat dhe reagimet me një shpejtësi marramendëse. Truri…
Policia ka arrestuar një 32-vjeçar nga Fieri pasi ka përplasur në fshatin Peshtan një tjetër mjet. Pas kontrollit rezultoi se…
Prokurorët e Krimeve të Rënda kanë marrë në pyetje tri ditë më parë për më shumë se katër orë, ish-policin…
Kostoja  e Bajramit për një familje mesatare sipas çmimeve të tregut Festa e Fiter Bajramit që vjen menjëherë pas muajit…
Një javë pas krimit të dyfishtë që tronditi Peshkopinë, janë zbardhur detaje të reja në lidhje me 26-vjeçarin Qemal Sela,…

Lajmet e fundit

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Kuriozitete

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Një pikturë që besohet të jetë “Tête d’Arlequin” nga Pablo Picasso e cila është vjedhur në 2012 nga Muzeu Kunsthal i Roterdamit është shfaqur në Rumani. Hajdutët morën shtatë piktura, me...

Papa fton në meshë të varfrit

Aktualitet

Papa fton në meshë të varfrit

Padrejtësia është rrënja e pandreqshme e varfërisë”, tha Papa Françesku në meshën që shënoi Ditën e Kishës Katolike për të Varfrit. Ati i Shenjtë ftoi për shërbesën në Bazilikën e...

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Aktualitet

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Moti i keq në Dardhë të Korçës po rrezikon jetën e banorëve  dhe të turistëve që kanë shkuar për të parë bukuritë e zonës. Edhe pse prej dy ditësh është dhënë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!