Guardia Di Finanza ka ndjekur për disa orën në det një gomone të nisur nga brigjet shqiptare. Siç edhe u…
Në periudhën Janar-Qershor të këtij viti janë vrarë plot 6 gra. Më të fundit janë Ardjana Shaholli, e cila u…
Rreth orës 13:10, në zonën e Astirit në Unazë të Re, ka pasur një të shtënë në ajër me armë…
Prerja e pyjeve pa kriter është një fenomen që e ka përndjekur prej kohësh Shqipërinë. Viktima e radhës janë pyjet…
Në zonën e Kune-Vainit, pranë Shëngjinit, brenda pak viteve deti ka përparuar disa metra drejt tokës. Asgjë nuk është bërë…
Nga Nikoleta Iliç Për shumë amerikanë flamuri kombëtar është një simbol thuajse hyjnor. Por në fund të viteve 1700, gjatë…
Ish-Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, nëpërmjet një postimi në Facebook shprehu nderimin e tij në 140-vjetorin e Lidhjes Shqiptare të…
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, bëri sot homazhe në nder të legjendës së futbollit, Fadil Vokrri, u cili u nda…
Muri i Berlinit ra në vitin 1989, por komunizmi nuk ra. Njëqind vjet pas Revolucionit Bolshevik, një e pesta e…
Çdo drejtues mjeti që blen makinë të re, do t’i duhet të paguajë kontratë të re sigurimi momentin e kalimit…
Një ndërtues është vënë në pranga të policisë, pasi akuzohet për shitjen e një apartamenti dy herë. Ai është shtetasi…
Kosha me mbeturina, plehra të shpërndara nëpër trotuare të rrugëve dhe shumë të tjera rrugëve të qytetit. Kjo është panorama…

Lajmet e fundit

Basha flet se kush do të jetë kandidati i PD për Tiranën

Politikë

Basha flet se kush do të jetë kandidati i PD për Tiranën

Kryetari i opozitës Lulzim Basha i ndodhur përballë një panel;i gazetarësh në emisionin ‘360 gradë’ foli dhe për kandidatin që do të përfaqësojë opozitën ën zgjedhjet lokale të vitit të...

Gati marrëveshja për BREXIT

Globi

Gati marrëveshja për BREXIT

Teksti i Traktatit të Daljes së Britanisë nga Bashkimi Europian është gati dhe do t’i prezantohet qeverisë britanike të martën. Lajmin e dha kryenegociatori i BE-së për Brexit-in, Michel Barnier.  “Parametrat...

Unaza e re, Basha: 317 familje pa nxirren nga shtëpitë me një kryq

Aktualitet

Unaza e re, Basha: 317 familje pa nxirren nga shtëpitë me një kryq

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ftuar në studion e "360 Gradë" në Ora News, e konsideroi të padrejtë shembjen e banesave që preken nga ndërtimi i Unazës së...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!