Nëpërmjet një njoftimi ditën e sotme Drejtoria e Përgjithshme të Tatimeve ka njoftuar se individët që shfrytëzojnë shtëpitë apo apartamente për…
”Vlera e rritjes së pensioneve është e barabartë me dy shishe vaj për pensionistët e qyteteve’‘– kështu e analizon këshilltari…
Qeveria ka urdhëruar kontrollin e plotë dhe në mënyrë të befasishme të “Top Channel” dhe gazetës “Koha Jonë”. Natyrisht gjithçka…
Ambasadorët e Bashkimit Evropian, janë mbledhur ditën e sotme për të diskutuar hapjen e negociatave me Shqipërinë. Gazetarja Erisa Zyka,…
 Pavarësisht se kryeministri Edi Rama e mohoi krijimin e një kampi refugjatesh nga BE në Shqipëri, mediat gjermane shkruajnë se…
Një shqiptar 38-vjeçar është arrestuar nga karabinierët në Modena pasi në makinë i është gjetur rreth 1.2 kilogram kokainë. Ndalimi…
Në polici është vazhduar me emërimet e reja. Pas ndryshimeve të bëra në Tiranë dhe Durrës, radhën e kanë pasur…
Të dhënat e INSTAT mbi papunësinë janë një paradoks i pashpjegueshëm në situatë normale, çka hedh dyshime të forta për…
Ministria e Arsimit e ka pranuar skandalin e publikimit të testit të provimit të Matematikës para se të përfundonte. Me…
Maroku mori vetëm 65 vota me kandidaturën për të organizuar Kupën e Botës të vitit 2026 dhe një prej shteteve…
Një tjetër i ri ka humbur jetën në plazhet shqiptare. Një 20-vjeçar është mbytur te Currilat. “Më datë 13.06.2018, rreth…
Vdekja e 20-vjeçares shqiptare në Itali, Anxhela Meçani është shoqëruar me mister. Vajza shqiptare ndërroi jetë në Torino të shtunën…

Lajmet e fundit

Shqipëri-Skoci, Policia masa të rrepta për ndeshjen, ja rrugët që do të bllokohen në Shkodër

Aktualitet

Shqipëri-Skoci, Policia masa të rrepta për ndeshjen, ja rrugët që do të bllokohen në Shkodër

Policia e Shkodrës ka marrë masa të ashpra para përballjes mes Shqipërisë dhe Skocisë e vlefshme për Ligën e Kombeve. Takimi do të luhet ditën e shtunë në orën 20:45 në...

Gruevski i kishte zbrazur llogaritë bankare qysh në shtator

Globi

Gruevski i kishte zbrazur llogaritë bankare qysh në shtator

Ish-kryeministri Nikolla Gruevski qysh në shtator, kur mbajti një konferencë për shtyp në Kuvend dhe akuzonte pushtetin duke thënë se është viktimë e persekutimit politik, kishte tërhequr të gjitha paratë...

Doli te Arian Çani me si ‘magjistar’ që shëron xhindët, nuk ua merr mendja se çfarë i gjeti policia në shtëpi

Bota Shqiptare

Doli te Arian Çani me si ‘magjistar’ që shëron xhindët, nuk ua merr mendja se çfarë i gjeti policia në shtëpi

Hysri Peqanit, i njohur si “Burdushi”, mjek popullor që pretendon se shëron shumë sëmundje, e ka pisk punën me policinë. Gjatë një kontrolli në banesën e tij është gjetur një...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!