Situata dramaike që ka mbërthyer vendin prej keqqeverisjes dhe oligarkëve në pushtet ka detyruar shqiptarët të ngrihen në protesta. Qyetarët…
Mjeku i sulmuar dy ditë më parë, Bejkush Shehu i është rikthyer punës në maternitetin e Vlorës edhe pse thotë…
Një aksident është shënuar para pak minutash në Elbasan. Një autobus pasagjerësh është përmbysur në aksin Labinot Fushë-Guri i Zi…
Një tjetër grua vetëhelmohet me fotoksinë në Korçë. Gruaja 37-vjeçare, me inicialet B.Sh nga fshati Progër ndodhet në spital në…
As ligji nuk e ndalon veprimtarinë e jashtëligjshme të marrjes së inerteve nga shtrati i lumit Mat. Kjo veprimtari, ndonëse…
Më në fund prokuria e ka kuptuar se dhuna nuk nisi nga protestuesit por nisi nga policia, për këtë arsye…
Festa e Pashkëve solli në Shqipëri qinda emigrantë nga vendi fqinj, Greqia, për t’i festuar festat me familjarët. Por ashtu…
Një 27-vjeçar është arrestuar në flagrancë nga policia e Durrësit ditën e djeshme ndërkohë që ka nisur procedimi penal për…
Policia kufitare e Portit të Durrësit,gjatë një aksioni ka evidentuar dhe goditur katër raste të kontrabandës me mallra që paguhen…
Kur ka mbetur vetëm një muaj nga fillimi i sezonit turistik, duket se Divjaka nuk është ende gati. Bregdeti i…

Lajmet e fundit

Kërkoi lirinë për të vazhduar shkollën, Krimet e Rënda lënë në burg Klevi Likën

Aktualitet

Kërkoi lirinë për të vazhduar shkollën, Krimet e Rënda lënë në burg Klevi Likën

Gjykata e Krimeve të Rënda ka rrëzuar kërkesën për lirimin e Klevi Likës, një nga katër të arrestuarit për 3.4 mln eurot e sekuestruar në automjetet ‘Toyota Yaris’ në portin...

Edhe një mesazh i fortë nga Gjermania: Ndryshimi i kufijve hap plagët në rajon

Bota Shqiptare

Edhe një mesazh i fortë nga Gjermania: Ndryshimi i kufijve hap plagët në rajon

Një mesazh i fortë rreth përpjekjeve të presidentit Thaçi për ndryshimin e kufijve ka ardhur nga ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Mass. Për Mass, jetësimi i idesë së Thaçit mund...

Ferrari zbulon makinën e saj më të fuqishme

Lifestyle

Ferrari zbulon makinën e saj më të fuqishme

Ferrari ka prezantuar atë që e quan makinën më të fuqishme që ka prodhuar ndonjëherë.   Mjeti që quhet Monza ka një dizajn ekstrem, që është i frymëzuar nga forma e makinave...