Prokuroria për Krimet e Rënda ka marrë në pyetje shtetasin grek Efthimious Efthimiou, i akuzuar për vrasjen e Devi Kasmit…
Kryetari i këshilltarëve Demokrat në Bashkinë e Tiranës, Kreshnik Çollaku, në një deklaratë për mediat tha se Veliaj ka në…
 Vjen nga veriu i Shqipërisë dhe është 26 vjeçe, por hallet që ka mbi shpinë i peshojnë më shumë se…
Struktura e Shërbimit për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat (SHÇBA), Tiranë nisi verifikimet për veprimet apo mosveprimet e Policisë, menjëherë…
Shqipëria është bërë pjesë e programeve të tur operatorëve italianë “Dirotta da Noi” për sa i përket turistëve të dedikuar…
Pas debateve të shumta dhe të tensionuara për projektin e teatrit Kombëtar ka reaguar edhe deputeti demokrat. Hekuran Hoxhalli i…
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka reaguar në lidhje me debatin dhe çështjen shumë të nxehtë të prishjes së godinës…
Monedha e përbashkët ka shënuar sërish rënie në tregun e brendshëm gjatë ditës së sotme, për të dytën ditë radhazi,…
Kryeministri Edi Rama ka konfirmuar atë që pritej, autostrada Tiranë0Furrës do të bëhet me pagesë. Rama u shpreh se qeveria…
Me aq sa ju ka treguar vajza apo të tjerë. Vajza kishte lidhur martesë atje? Thoshte që kishte lidhur martesë…
Policia e Fierit ka arrestuar 2 vëllezër nga Saranda, të cilët akuzohen për marrjen peng të një personi një vit…
Shumica e televizioneve në vend bojkotuan fjalën e aktorit të madh, Robert Ndrenika në në Komisionin e Medias në Kuvend.…

Lajmet e fundit

Arratisja e Gruevskit, befason Zaev: Ai mund të jetë…

Bota Shqiptare

Arratisja e Gruevskit, befason Zaev: Ai mund të jetë…

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, në një konferencë për shtyp tha se autoritet duhet të hetojnë nëse Gruevski e ka lëshuar vendin vullnetarisht apo është rrëmbyer. Zaev: “Ne do të bëjmë gjithçka...

Plas keq grushti në Parlament, shikoni si rrihen deputetët

Globi

Plas keq grushti në Parlament, shikoni si rrihen deputetët

Nje skene aspak e denje eshte shenuar ne parlamenin e Sri Lankes, kur ne mes te punimeve ka plasur grushti dhe deputetet jane rrahur keq mes tyre. Se paku, njeri...

Deri dje vidhin lokale, sot iu ndodh e papritura

Aktualitet

Deri dje vidhin lokale, sot iu ndodh e papritura

Një grup hajdutësh që vidhte lokale dhe dyqane në qytetin e Durrësit është goditur nga policia.  Gjithashtu gjatë kontrolleve janë arrestuar edhe dy shtetas të tjerë me lëndë narkotike dhe armë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!