Xhina e racës pastor është një nga qentë antieksploziv, detyra e të cilit është të kontrollojë çdo ambient ku kalojnë…
Dita e sotme ka sjellë një mot të freskët dhe me shira e shtrëngata të pazakonta për stinën në të…
Pesticidi metolim, tepër i rrezikshëm në sasi të mëdha, është gjetur në disa farmaci bujqësore në të gjithë Shqipërinë. Paketa…
Kanë mjaftuar vetëm pak minuta shi i rrëmbyer që rrugët në të gjithë Shqipërinë të përmbyten dhe të zhduken nga…
Një person ka tentuar të vetëvritet duke u hedhur nga një pallat në Shkodër por ka arritur që të shpëtojë.…
Policia e Korçës në një operacion kundër vjedhjes së veprave të artit, ka shoqëruar tre persona të cilët dyshohet se kanë…
Thuajse sikurse pjesa e tjetër e myslimanëve të botës, myslimanët në Amerikë janë tani në muajin e shenjtë të Ramazani…
Nje anije me vela ka mbetur e bllokuar ne afersi te Lungomares ne Vlore pasditen e sotme. Kapiteneria e Vlorës ka…
Përfaqësuesi i OSBE-së për Lirinë e Medias, Harlem Désir, tha sot se ishte i shqetësuar për propozimet e kohëve të…
Një 44-vjeçar shqiptar ka humbur jetën tragjikisht sot në një aksident automobilistik. Ngjarja e rëndë ndodhi në autostradën A13 Bologna-Padova…
Një 24-vjeçar nga Shijaku ka rënë në pranga, pasi akuzohet se ka qëlluar me armë në ajër, duke terrorizuar banorët…
 I gjithë procesi i zhvillimit të provimeve të maturës shtetërore është shoqëruar me skandale të njëpasnjëshme. Që nga dalja paraprake…

Lajmet e fundit

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Kuriozitete

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Një pikturë që besohet të jetë “Tête d’Arlequin” nga Pablo Picasso e cila është vjedhur në 2012 nga Muzeu Kunsthal i Roterdamit është shfaqur në Rumani. Hajdutët morën shtatë piktura, me...

Papa fton në meshë të varfrit

Aktualitet

Papa fton në meshë të varfrit

Padrejtësia është rrënja e pandreqshme e varfërisë”, tha Papa Françesku në meshën që shënoi Ditën e Kishës Katolike për të Varfrit. Ati i Shenjtë ftoi për shërbesën në Bazilikën e...

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Aktualitet

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Moti i keq në Dardhë të Korçës po rrezikon jetën e banorëve  dhe të turistëve që kanë shkuar për të parë bukuritë e zonës. Edhe pse prej dy ditësh është dhënë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!