Numri i fëmijëve me probleme në shikim është rritur vazhdimisht. Të paktën kështu tregojnë mjekët okulistë, megjithatë një shifër zyrtare…
Sadetin Sula, i cili dy vite më parë vrau bashkëshorten e tij është dënuar me burgim të përjetshëm ditën e…
Bashkia e Shkodrës ka çelur zyrtarisht sezonin turistik në Theth përmes organizimit të një dite festive dhe me aktivitete të…
Industrialistët kanë reaguar ndaj vendimit të Bankës së Shqipërisë për të ndërhyrë në tregun e këmbimit për të blerë valutë…
Dy komisariate të Tiranës kanë pësuar disa ndryshime në radhët e drejtuesve. Në një njoftim për mediat, sqarohet se Kryekomisar Pal…
Pas përfundimit të punimeve të samitit të G7 në Kanada ka ardhur një reagim nga ish Ministri i Bujqësisë Edmond…
“Shtrim në psikiatri”, ishte ky vendimi i gjykatës së Krimeve të Rënda në Tiranë për autorin e vrasjes së prindërve…
Kryetari i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, e ka konsideruar qesharak vendimin e qeverisë për mbylljen…
Në kuadër të zbatimit të planit të masave për sezonin turistik, Administrata Tatimore, synon të nxisë tatimpaguesit, që operojnë në…
Pas dhenimit makabër që ju bë një 20 vjaçarje në Itali dalin edhe dëshmitë e para të bëra publike nga…
Një burrë që është goditur për vdekje me thikë pranë një stacioni metroje të shtunën në mbrëmje është shqiptar, ai…
Një nënë u vra nga djali, një grua nga bashkëshorti dhe një vajzë nga ish-i dashuri. Ky ishte bilanci i…

Lajmet e fundit

Bardhi: Banda ‘Shullazi’ vendosi Jurgis Çyrben deputet të PS

Politikë

Bardhi: Banda ‘Shullazi’ vendosi Jurgis Çyrben deputet të PS

Ish-ministri i Drejtësisë, Gazmend Bardhi, të enjten, deklaroi se pas një hetimi të nisur kryesisht në shkurt të 2016, prokuroria për Krime të Rënda vuri nën përgjim dhe vëzhgim Emiljano...

Liga e Kombeve/ Spanja mban Kroacinë në lojë, fitore në limite për djemtë e Daliç

Sport

Liga e Kombeve/ Spanja mban Kroacinë në lojë, fitore në limite për djemtë e Daliç

Kroacia ka arritur të marrë tri pikë shumë të rëndësishme përballë Spanjës, duke mbajtur gjallë shpresat për një kualifikim në fazën e “PlayOff” në Ligën e Kombeve. Djemtë e Daliç kanë...

Banorët e Astirit: Më parë japim jetën, pastaj shtëpitë

Politikë

Banorët e Astirit: Më parë japim jetën, pastaj shtëpitë

Banorët e zonës së Astirit te Unaza e Re, në kryeqytet vijojnë protestat e tyre, kundër mos kompensimit për prishjen e banesave të tyre. Në ditën e 12 të protestës...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!