Shqiptarët në diasporë pavarësisht vështirësive të fillimit kanë mundur të ndërtojnë më së miri jetën atje ku ndodhen në vende…
Nga Halil Teodori E shkuara kur harrohet, rrezikon të përsëritet dhe brezit që ka mbi vete barrën e këtij faji…
Një tjetër minorene është zhdukur nga shtëpia e saj. Ngjarja ka ndodhur në Peshkopi. Sipas Policisë Vendore nëna E. Gj.,…
Sot gjykata penale e shkallës së parë në Tirane dënoi penalisht me gjobë Romeo Karajn për shpifjen e kryer botërisht…
Shoqata e Punonjësve të Policisë në Lirim ka reaguar në lidhje me urdhrin antiligjor të Drejtorit të Policisë së Shtetit…
Një zjarr me përmasa të mëdha ka rënë pranë autostradës Lushnje-Rrogozhinë gjatë pasdites së sotme. Shkaqet e rënies së zjarrit…
Një bust për Konstantinos Katsifas dhe një rrugë me emrin e tij. Ky është propozimi i kryebashkiakut të qytetit argons…
Një tërmet 3.5 ballë ka lëkundur pak minuta më parë veriun e Shqipërisë, ndërkohë që lëkundjet janë ndier edhe në…
Tenderat në shëndetësi do të monitorohen nga një mekanizëm i posaçëm prej KLSH. Përmes Red Flag audituesit do të sinjalizohen…
Mediat ekuadoriane kanë zbuluar pamjet e sekuestrimit të 350 kg drogë ditën e djeshme, e cila zotërohej nga banda me…
Shoqata për kulturë dhe art „Tradita“, më 14 nëntor 2018, në amfiteatrin e Fakultetit të Arteve të Universitetit të Tetovës…
Një aksident i rëndë ka ndodhur në orët e drekës në Paskuqan, ku një përplasje mes dy makinave të policisë…

Lajmet e fundit

Vetëm 24 orë, gjashtë të vdekur nga aksidentet rrugore në Kosovë

Bota Shqiptare

Vetëm 24 orë, gjashtë të vdekur nga aksidentet rrugore në Kosovë

Për 24 orë në Kosovë kanë humbur jetën gjashtë persona si pasojë e aksidenteve në trafik. Vetëm gjatë periudhës janar - tetor të këtij viti në Kosovë janë shkaktuar mbi 10...

Dashuria nuk konservohet

Lifestyle

Dashuria nuk konservohet

Është një e vërtetë rreth dashurisë. Gjithçka që kurseve e humbe, gjithçka që dhe/dhurove u shpërbleve, fitove u bë e jotja, u shpërbleve si nga Zoti ashtu edhe nga njeriu...

Humbja e Shqipërisë pushton mediat, ja çfarë shkruajnë gazetat prestigjioze

Sport

Humbja e Shqipërisë pushton mediat, ja çfarë shkruajnë gazetat prestigjioze

Kur pritej që Shqipëria të synonte një fitore me goleadë, për të synuar një vend në Ligën B, ndodhi krejt e kundërta dhe kuqezinjtë kapitulluan me rezultatin e thellë 0-4...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!