Policia e Tiranës ka bërë një deklaratë lidhur me sherrin me thika që ndodhi sot pranë Presidencës, nga i cili…
Dita e sotme ka shënuar një mori aksidentesh ku më i fundit ka ndodhur në PoGRADEC, ku tre makina janë…
Në ditën Botërore të Talasemisë, Presidenti i Republikës Ilir Meta dhe stafi i Presidencës kanë dhuruar gjak. Pas këtij akti…
Semina Abazi përfaqëson një grup të rinjsh në Gjirokastër që zgjodhën të protestojnë në sheshin përpara Bashkisë së Gjirokastrës për…
Një biznes në Shkodër është mbyllur dhe ka marrë një gjobë prej  2.4 mln lekë për shkak se prodhonte e…
Pak më parë u raportua për një sherr me thika ndërmjet disa të rinjve, studentë të Politeknikut. Këto janë pamjet…
Një sherr me thika është regjistruar sot në kryeqytet ku pas një konfrontimi kanë mbetur të plagosur tre persona. Raportohet…
Banorët e Manzës në Durrës kanë dalë në protestë pasi kundërshtojnë varrimin e një shtetasi të komunitetit iranian. Sipas tyre…
Mbi 330 milionë euro i ka kushtuar deri më tani shqiptarëve autostrada Tiranë-Elbasan, megjithatë, fondet për këtë rrugë nuk mbarojnë…
Bashkia e Fierit e ka lënë në mëshirë të fatit rrugën që lidh qytetin antik të Apolonisë me rrugën nacionale…
Dy makina janë plagosur paraditen e sotme në vendin e quajtur kryqëzimi I qytetit Memaliaj. Sipas njoftimit të policisë janë…
Formula e pagesës së taksave vjetore të automjeteve nuk ndryshon. Megjithatë, në një Udhëzim të ri të ministrit të Financave…

Lajmet e fundit

Aksident i rëndë në Fier, makina përplas dy gra, njëra thyen të dyja këmbët

Aktualitet

Aksident i rëndë në Fier, makina përplas dy gra, njëra thyen të dyja këmbët

Një aksident i rëndë ka ndodhur në qytetin e Fierit. Një makinë, në afërsi të parkut të qytetit, ka hipur mbi trotuar duke goditur dy gra. Sipas njoftimeve paraprake, një nga gratë...

Skënderbeu apo Partizani, cila skuadër do jetë kampionia e javës?

Sport

Skënderbeu apo Partizani, cila skuadër do jetë kampionia e javës?

Superliga do të vazhdojë sot me dy ndeshjet e radhës, të vlefshme për vendin e parë të kategorisë, ku Skënderbeu do të presë Kamzën dhe Partizani gjirokastritët e Luftëtarit. Ndeshja e...

Sulm me bombë në Afganistan, 11 të vdekur

Globi

Sulm me bombë në Afganistan, 11 të vdekur

Të paktën 11 civilë e kanë humbur jetën si pasojë e shpërthimit të bombës së vendosur në skaj të rrugës në provincën Nangarhar në lindje të Afganistanit. Zëdhënësi i prefekturës së...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!