Shoqata për kulturë dhe art „Tradita“, më 14 nëntor 2018, në amfiteatrin e Fakultetit të Arteve të Universitetit të Tetovës…
Një aksident i rëndë ka ndodhur në orët e drekës në Paskuqan, ku një përplasje mes dy makinave të policisë…
Të ardhurat nga tatimet dhe doganat do të përmbyllen me një mosrealizim prej rreth 7.5 miliardë lekësh (60 mln euro)…
Eurostat ka publikuar sot të dhënat mbi transfertat personale në vendet e Bashkimit Europian dhe vendet kandidate për t’u anëtarësuar.…
Erion Veliaj, njihet si njeriu i spektakleve dhe jo punëve. Ai çdo gjë mundohet ta shes siç do vet përmes…
Sektori i shërbimeve financiare në Britani, e priti negativisht marrëveshjen e Brexit, duke përmendur disa barriera që Qeveria duhet të…
70% e banorëve të Hasit, Roskovecit, Patosit, Bulqizës dhe Urës Vajgurore nuk e dinë që biznesi paguan taksë për shfrytëzimin…
Peshkatarët e Durrësit kanë kapur një ditë më parë një peshkaqen 3.85 metra të gjatë dhe me një peshë prej…
Valutat kryesore ndërkombëtare janë dobësuar ndjeshëm ndaj monedhës kombëtare, lekut. Rënien më të madhe e kanë regjistruar dollari amerikan dhe…
Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor njofton se pas datës 12 nëntor 2018 do të ndërpritet shërbimi për…
Zëvendësguvernatorja e dytë e Bankës së Shqipërisë, Natasha Ahmetaj, iu bëri sot thirrje grupeve bankare europiane të frenojnë eksodin e…
Banka Botërore ka publikuar një raport të zgjeruar ku edhe krahason ekonomitë e ndryshme të botës në një indikator të…

Lajmet e fundit

Vetëm 24 orë, gjashtë të vdekur nga aksidentet rrugore në Kosovë

Bota Shqiptare

Vetëm 24 orë, gjashtë të vdekur nga aksidentet rrugore në Kosovë

Për 24 orë në Kosovë kanë humbur jetën gjashtë persona si pasojë e aksidenteve në trafik. Vetëm gjatë periudhës janar - tetor të këtij viti në Kosovë janë shkaktuar mbi 10...

Dashuria nuk konservohet

Lifestyle

Dashuria nuk konservohet

Është një e vërtetë rreth dashurisë. Gjithçka që kurseve e humbe, gjithçka që dhe/dhurove u shpërbleve, fitove u bë e jotja, u shpërbleve si nga Zoti ashtu edhe nga njeriu...

Humbja e Shqipërisë pushton mediat, ja çfarë shkruajnë gazetat prestigjioze

Sport

Humbja e Shqipërisë pushton mediat, ja çfarë shkruajnë gazetat prestigjioze

Kur pritej që Shqipëria të synonte një fitore me goleadë, për të synuar një vend në Ligën B, ndodhi krejt e kundërta dhe kuqezinjtë kapitulluan me rezultatin e thellë 0-4...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!