Shqipëria dhe Kosova janë vendet me densitetin më të lartë të banorëve në rajon. Sipas hartës interaktive që ka publikuar…
Ndryshimi vjetor i matur nga Indeksi i Harmonizuar i Çmimeve të Konsumit në muajin Qershor 2018 është 2,1 %, sipas…
Instituti kërkimor ‘OBC Transeuropa’, me bazë në Rovereto të Italisë, ka nisur publikimin e një serie investigimesh që lidhen me…
Qesharake, e neveritshme dhe cinike ishte skena e regjistruar sot në Kryeministri dhe e transmetuar live në ERTV. Kryeministri Edi…
Antoneta Ndoci, motra e Silvit e cila u vra në mënyrë mizore së bashku me bashkëjetuesin Boran Bërçana ish-efektivi i…
Javën e shkuar, gazetarët e gazetës dikur më të madhe të Turqisë, ZAMAN, u dënuan me 8 deri në 10…
Gjyqtari i Lartë Artan Zeneli nuk e kaloi Vetting-un. Ai është shkarkuar nga detyra nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit…
Presidentja e Republikës së Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitarović, nis sot vizitën shtetërore në vendin tonë me ftesë të Presidentit të Republikës…
Shqipëria ka prevalencë të lartë të fëmijëve që kanë zhvillim të mangët fizik, sidomos në peshë dhe në gjatësi ne…
Prokurorja Antoneta Sevdari, e cila i është nënshtruar me përparësi procesit pasi është kandidate për në KLP, ka kaluar me…

Lajmet e fundit

Shpërthim në Manhatan, ka panik

Globi

Shpërthim në Manhatan, ka panik

Një tub kaldaje i ndërtuar në 1932-shin për një bllok pallatesh në Manhattan të SHBA-ve ka shpërthyer duke lëshuar avull të bardhë e të nxehtë në mes të rrugës. Zjarrfikësit kanë...

Vajza 5 vjeçe u shtyp në derën e shtëpisë, familja kërkon drejtësi: Autorin e liruan

Aktualitet

Vajza 5 vjeçe u shtyp në derën e shtëpisë, familja kërkon drejtësi: Autorin e liruan

Familjarët e 5-vjeçares që humbi jetën si pasojë e një aksidenti automobilistik në fshatin Kurjan të Roskovecit, kërkojnë që drejtësia të japë dënimin e merituar për drejtuesin e mjetit. 5-vjeçarja Afisela...

Fotogaleria/ 10 muzetë më të pabesueshëm të bizhuterive

Lifestyle

Fotogaleria/ 10 muzetë më të pabesueshëm të bizhuterive

Ekspozitat e bizhuterive mund të jenë mbresëlënëse. Duke parë bizhuteritë e mahnitshme dhe jashtëzakonisht të mëdha e të ekzagjeruara që i përkisnin mbretërve dhe mbretërshave, këta muze mund të jenë...