Ambasadori amerikan në Tiranë, Donald Lu, duket se po luan të gjithë mundësitë e tij për të mundësuar arrestimin e…
Delegacioni i Bashkimit Europian në Tiranë reagon pas akuzave të ish-Kryeministrit Sali Berisha, se Ambasadorja Romana Vlahutin i kishte kërkuar…
Ambasadorja e OSBE-së në Shkup, Nina Soumalainen, ka deklaruar se liria e mediave në Maqedoni është përmirësuar, por ka ende…
Një 28-vjeçar është arrestuar në Palermo të italisë, pasi u kap me kokainë, raportojnë mediat lokale. Pas ndalimit nga policia…
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Shkup, ku një burrë i armatosur ka qëlluar në drejtim…
‘Në atë shtëpi mund të jetojë vetëm një i çmendur’, kështu deklaroi Kreu i FRPD-së, Belind Këlliçi në edicionin e…
Policia e Tiranës ka vënë në pranga një 13-vjeçare, pas një kontrolli rutinë ku i është gjetur një sasi e…
Policia e Matit ka arrestuar tre persona, pas vdekjes së një punëtori në një minierë kromi në Klos pak ditë…
Kompania Al Global, e cila bleu së fundmi rafinerinë e bitumit të ARMO-s në Fier, ka vënë në sekuestro disa…
Mbrëmjen e djeshme në Golem janë grabitur dy shtetas të huaj. Personat ishin me nënshtetësi angleze dhe gjermane dhe grabitësit…
Radarët e shpejtësisë të policisë rrugore janë jashtë parametrave të përcaktuar nga ligji. Këtë gjë e kanë bërë publike avokatët…
“Kam parë veten me fustan të bardhë, por të martuar me një femër”, ka thënë Avokatja e Popullit Erinda Ballanca…

Lajmet e fundit

Përse duhet mbështetur një kauz e drejtë, lexoni pastorin gjerman

Aktualitet

Përse duhet mbështetur një kauz e drejtë, lexoni pastorin gjerman

Përse duhet mbështetur një protestë e një kauze të drejtë? Lexoni “ They first came...” të pastorit gjerman Martin Niemöller. Ne fillim erdhen... -Ne filim erdhen per komunistetUne nuk fola se nuk...

VIDEO/ Tifozët shqiptarë zbresin në fushë

Sport

VIDEO/ Tifozët shqiptarë zbresin në fushë

Më shumë se goli, tifozët shqiptarë i ka gëzuar prania e yllit të Realit, futbollistit të Uellsit Gareth Bale. Pak çaste pas përfundimit të ndeshjes një situatë e pazakontë është...

600 policë italianë për 8 vila të paligjshme të mafias

Globi

600 policë italianë për 8 vila të paligjshme të mafias

Policia italiane konfiskoi tetë vila të ndërtuara në mënyrë të paligjshme nga anëtarët e mafias në zonën e Romës. Plot 600 agjentë policie u angazhuan për këtë mision, kundër një klani...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!