Këto ditë vjeshte pa reshje shiu kanë dhënë alarmin në Lumin Buna. Uji është tërhequr dhe lumi i ngjan një…
Policia e Shtetit po zhvillon një operacion të gjerë anti-drogë në disa qytete, ku mes tyre është edhe Durrësi. Pas…
Krahas operacionit të FNSH dhe RENEA-s të zhvilluar në Shijak e Durrës, policia po zhvillon një tjetër operacion në Sarandë,…
Policia e Shtetit ka nisur operacione masive antidrogë në të gjithë vendin mbrëmjen e sotme Në pranga ka rënë Flamur…
Në ambientet e paraburgimit në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Tiranës ndodhen dy ish deputetë socialistë, Arben Ndoka dhe…
Një studim i Programit të Zhvillimit të Kombeve të Bashkuara ngre alarmin e emigrimit të personave me gradë shkencore nga…
Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet penale për sekretaren e përgjithshëm të Ministrisë së Financave dhe Ekonomisë, Gelardina Prodani si…
Janë publikuar pamjet e arrestimit të ish-deputeti socialist Arben Ndoka, i cili akuzohet për tjetërsim pronash në qytetin e Lezhës.…
Shfrytëzimi i kapaciteteve prodhuese të biznesit u ngadalësua në tremujorin e tretë të vitit. Sipas Bankës së Shqipërisë, norma e…
Veshja e rrobave të leshtë mund të jetë ilaçi më efektiv për pagjumësinë, sipas një studimi. Ekspertët thonë se leshi…
Arben Ndoka, Ish-deputeti i Partisë Socialiste, një prej më të përfolurve për lidhje me krimin nga deputetët e Edi Ramës,…
Policia e Shtetit ka ekzekutuar urdhërarrestin e Gjykatës së Krimeve të Rënda për ish-drejtorin e Përgjithshëm të Burgjeve, Arben Çuko.…

Lajmet e fundit

Demokratët e Grupseksionit Barking dhe Dagenham, degës PD në Britani të Madhe, mblidhen më 29 tetor

Politikë

Demokratët e Grupseksionit Barking dhe Dagenham, degës PD në Britani të Madhe, mblidhen më 29 tetor

Demokratët kanë nis organizimin kudo që janë jashtë apo brenda Shqipërisë për të dhënë më të mirën për vendin, për të dhënë alternativën, për t’u organizuar dita-ditës më objektivin e...

Plehrat në Fier shkaktojnë helme të dëmshme për njerëzit

Aktualitet

Plehrat në Fier shkaktojnë helme të dëmshme për njerëzit

Mbi 100 ton me mbetje urbane shkarkohen në një ditë në fushën e plehrave të Fierit në lagjen Sheq.Banesat me malin e mbetjeve janë shumë pranë. Kjo fushë nuk është...

Tabaku jep 6 arsyet pse Rama po transferon lojërat e fatit në online

Politikë

Tabaku jep 6 arsyet pse Rama po transferon lojërat e fatit në online

Deputetja demokrate, Jorida Tabaku, thekson se Rama do të mbyllë të gjitha lojërat e fatit në vend, në mënyrë që të gjitha paratë e shqiptarëve t’ia marrë BastArena, kompania sportive...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!