Mjeku Pëllumb Pipero i ka shkruar një letër të hapur kryeministrit Edi Rama, ku i kërkon anulimin e Check up-it…
Ish-drejtori i Përgjithshëm i Burgjeve, Artur Zoto ka vendosur mos t’ia lërë harresës arrestimin dhe mbajtjen në paraburgim më tepër…
‘Global teacher Prize 2019’  ka përzgjedhur finalistët e tij, ku mes mësuesëve më të mirë të botës renditet dhe një…
Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar ditën e sotme disa mesazhe sesi Edi Rama po përpiqet për të blerë protestën  studentëve.…
Anëtari i Këshillit Bashkiak i Bashkisë Has dhe kreu i PD së rrethit ka denoncuar miratimin nga Këshilli Bashkiak të…
Brenda këtyre viteve që ligjërisht drejton Partia Socialiste dhe Edi Rama, qeveria ka arritur të shndërrohet në portalin më të…
Kreu i opozitës Lulzim Basha, si çdo pasdite, edhe sot ka qenë i pranishëm në protestën e banorëve të Unazës…
Intervista per Der Standard: Hashim Thaçi po e valëvit flamurin e Serbisë së Madhe me Edi Ramën iniciator! sb STANDARD:…
Edhe ditën e sotme, banorët e Unazës së Re kanë dalë në protestë kundër vendimit të qeverisë për të prishur…
Studentët kanë paralajmëruar një protestë madhështore ditën e nesërme, ku kanë ftuar të gjithë shqiptarët që tu bashkohen. Pavarësisht thirrjeve…
Skandali i ‘DH Albania’, kompanisë offshore që fitoi 2 tendera publik me dokumentacion të falsifikuar, ka nxitur Konfindustrinë të propozojë…
Duke filluar nga dita e nesërme do të nisë shpërndarja e shpërblimit të festave të fundvitit për pensionistët në masën…

Lajmet e fundit

“Jam në pritje të ëmbël”, Enca “pranon” lajmin e shtatzënisë

Rozë

“Jam në pritje të ëmbël”, Enca “pranon” lajmin e shtatzënisë

Këngëtarja shqiptare Enca Haxhia publikoi ditën e sotme një imazh në “Instagram”, ku shfaqte emoji-n e një femre shtatzënë! Të gjithë ngritën dyshimet se këngëtarja e hitit “Kujt Po i Han”...

Gazeta e njohur zvicerane/ Protestat studentore ndaj një qeverie që iu larguan 400 mijë qytetarë

Aktualitet

Gazeta e njohur zvicerane/ Protestat studentore ndaj një qeverie që iu larguan 400 mijë qytetarë

Gazeta e njohur zvicerane, Neue Zuercher Zeitung shkruan se protestat e studentëve e kanë vendosur establishmentin në Shqipëri nën presion. Sipas gazetarit Volker Pabst, që ka publikuar një reportazh nga protestat...

Aksident i rëndë në Elbasan, makina përplas 8-vjeçarin në rrugë

Aktualitet

Aksident i rëndë në Elbasan, makina përplas 8-vjeçarin në rrugë

Një aksident ka ndodhur në Elbasan, kur një automjet ka përplasur një fëmijë 8-vjeçar. Sipas Policisë Vendore, mësohet se, E. G., 26 vjeç, banues në fshatin Fanjë, në rrugën “Qemal Stafa”...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!