Rreth mesditës në qytetin e Librazhdit ka marrë flakë një automjet. Automjeti po lëvizte në aksin rrugor të rrugës nacionale.…
Gjatë takimit të zhvilluar me kreun e komunës së Mitrovicës, kreu i partisë demokratike z.Lulzim Basha deklaroi edhe njëherë se…
Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen ka ndodhur mesditën e sotme në Fier. Ngjarja është regjistruar rreth orës 12:15,…
Knut Fleckenstein, nëpërmjet një statusi në “Facebook” ka shprehur opinionin e tij për të hapur negociatat me Shqipërinë. Anëtari i…
  Besimtarët ortodoksë kanë kremtuar mbrëmjen e djeshme vigjiljen e Pashkës, ku u përcollën lutje për ringjalljen e Krishtit. Me…
Me rastin e festës së pashkëve, Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka uruar përzemërsisht të gjithë besimtarët ortodoksë. Nëpërmjet…
22- vjeçari, Redi Palushi, i shpallur në kërkim që prej muajit shkurt, më në fund është vënë në pranga nga…
Policia e Vlorës ka arrestuar në flagrancë shtetasin Musto Kapaj, 27 vjeç, pasi dyshohet se ka tentuar të djegë me…
Mëngjesin e sotëm, një byrektore është përfshirë nga flakët e zjarrit, ku për pasojë ka mbetur i plagosur lehtë pronari…
Detaje te reja pas ngjarjes se rëndë qe ndodhi mbreme në Tropojë, ku pas një konflikti për arsye banale, ka…
Marrja pjesë në dasmën e mikut të tij hajdut i ka kushtuar shtrenjte një shqiptari. Policia italiane në Milano ka…
Një aksident me një të plagosur ka ndodhur këtë mbrëmje në Fier. Mësohet se makina tip ‘BMW’ me targa 298…

Lajmet e fundit

U paraqit si studente, juristja e Ministrisë së Arsimit largohet nga emisioni

Aktualitet

U paraqit si studente, juristja e Ministrisë së Arsimit largohet nga emisioni

Një nga të ftuarat në studion e emisionit Dritare në News 24 ishte e prezantuar si studente, por në të vërtetë punon si juriste pranë Ministrisë së Arsimit, Sportit dhe...

Pedagogia: Nuk e di çfarë do më shumë Nikolla për të dhënë dorëheqjen

Aktualitet

Pedagogia: Nuk e di çfarë do më shumë Nikolla për të dhënë dorëheqjen

Shefja e departamentit të Letërsisë në Fakultetin Filologjik Lili Sula e ftuar në studion e "Ora News", tha se nuk e di se çfarë pret më shumë ministrja e Arsimit...

Ish-ministrit: Largimi i kësaj qeverie është pak, duhet ...

Politikë

Ish-ministrit: Largimi i kësaj qeverie është pak, duhet ...

Pas skandalit në lidhje me kompaninë Dunwell Haberman, e cila fitoi lotin e parë prej 18 milionë euro për rindërtimin e Unazës përmes falsifikimit, si dhe 11 milionë të tjera...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!