Babai i këngëtarit Arkimed Lushaj, i njohur si Stresi, reagon lidhur me raportimet se i biri ka telefonuar me anëtarë…
Pas shumë debateve dhe mbledhjeve të njëpasnjëshme, Parlamenti Europian ka vendosur lidhur me ndryshimin e orës. Ata kanë njoftuar se…
Ndërsa në Has, në një zonë ku “zogjtë” janë vëzhguesit e vetëm u gjet një laborator droge për përpunimin e…
Sali Berisha Te shtena me arme zjarri ne Peqin, policia do ti liroje ato, miq te Balles! sb Doktor para…
Nikos Kotzias, i dorëhequr pak ditë më parë nga posti i ministrit të jashtëm në Greqi, ka dorëzuar sot detyrën…
Një shqiptar ka arritur të marrë të paktën 900 euro nga një bankomat pas shpërthimit të tij. Siç shkruajnë mediat…
Policia italiane ka arrestuar 4 shtetas shqiptarë me akuzën e trafikut të drogës. Në zotërim të tyre janë sekuestruar 41…
Të tjera detaje janë zbardhur në lidhje me hetimin dhe kasionin e zhvilluar në Has, ku DEA amerikane zbuloi një…
Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar gjatë ditës së sotme përmes një postimi në ‘facebook’ në lidhje me laboratorin e drogës…
Dy ditë më parë, në orët e pasdites ka ndodhur një tjetër ngjarje kriminale në Shkodër. Makina e biznesmenit dhe…
Shkolla e Eneas është 5 kilometra larg shtëpisë. Për këtë arsye, ai merr furgonin e fshatit. Të enjten ai nuk…
Video e blogerit izraelit Nuseir Yassin, në të cilën promovohen besa e shqiptarit është përshëndetur nga Presidenti, Ilir Meta. Presidenti…

Lajmet e fundit

Letra dhe fjalët e princ Vidit para se të largohej nga Shqipëria

Aktualitet

Letra dhe fjalët e princ Vidit para se të largohej nga Shqipëria

Nga Aurenc Bebja*, Francë – 20 Tetor 2018 “Le Figaro” ka botuar, të dielën e 6 shtatorit 1914, në faqen n°, një shkrim në lidhje me shkresën e fundit të Princ Vidit...

Vetëhelmoet me detergjent 34-vjeçarja në Lezhë

Aktualitet

Vetëhelmoet me detergjent 34-vjeçarja në Lezhë

Një 34-vjeçare në Lezhë, ka konsumuar detergjent, si zgjedhje për ti dhënë fund jetës së saj. Sipas Policisë Vendore, mësohet se ngjarja ka ndodhur në banesën e saj, ku në kushtet...

Skandal, ja kush i furnizon kopshtet dhe çerdhet

Aktualitet

Skandal, ja kush i furnizon kopshtet dhe çerdhet

Këto janë ambientet e një biznesi i cili ka fituar tenderin për të bërë furnizimin me ushqime të disa institucioneve shtetërore.Shtëpia e Foshnjës dhe ajo e pushimit në Durrës, disa...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!