I ulur mes studentëve, gazetari dhe drejtuesi i emisionit "360 gradë", Artur Zheji tha se nesër do ti bashkohet protestës.…
Pothuajse i gjithë segmenti i ‘Rrugës së Durrësit’ në Tiranë është mbushur sot nga mijëra studentë dhe gjimnazistë që kërkojnë…
“Lidership dhe integritet”, ky ishte togfjalëshi që ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj drejtoi sot për Prokuroren e Përgjithshme e Përkohshme…
Pas përfundimit të ultimatumit që studentët i vendosën kryeministrit Edi Rama për plotësimin e kërkesave të tyre, protesta e tyre…
Prokurorët e Republikës së Shqipërisë kanë zgjedhur të martën 6 anëtarët e Këshillit të Lartë të Prokurorisë, duke plotësuar numrin…
Studentët që kanë 8 ditë që dalin në protestë kanë marrë një vendim për ata “tradhtarë” që do ti bashkohen…
Rreth dy orë ka zgjatur komunikimi mes studentëve para godinës së Ministrisë së Arsimit dhe të gjithë së bashku kanë…
Mediat pranë qeverisë kanë shpikur një lajm të pavërtetë se Partia Demokratike ka hapur një grup whatsappi për të koordinuar…
Studentët janë nisur drejt Kryeministrisë për të protestuar dhe kanë sqaruar opinionin se nuk ka ndarje dhe se të gjithë…
Vëmendjen e të gjithëve ka tërhequr sot protesta e studentëve. Të vendosur shfaqen studentët për kërkesat e tyre dhe nuk…
Ashtu sikundër pretendeuan disa prej gjimnazistëve që iu bashkuan protestës së studentëve, Drejtoresha e gjimnazit ‘Sami Frashëri’, Teuta Dobi, në…
Nga Kastriot Dervishi Organizata Politike nuk e ka fshehur radhitjen e saj përkrah forcave regresiste. Sigurisht OP diktaturën komuniste të…

Lajmet e fundit

Studenti ia plas Ramës në fytyrë: E zbuluan teatrin që jemi të FRESH-it

Aktualitet

Studenti ia plas Ramës në fytyrë: E zbuluan teatrin që jemi të FRESH-it

Spektakli i shpifur i organizuar nga kryeministri dhe Alban Dudushi është diskredituar edhe live kur një nga studentët e pjesmarrës që ishin shitur nga organizatorët si protestues dhe që Rama...

U paraqit si studente, juristja e Ministrisë së Arsimit largohet nga emisioni

Aktualitet

U paraqit si studente, juristja e Ministrisë së Arsimit largohet nga emisioni

Një nga të ftuarat në studion e emisionit Dritare në News 24 ishte e prezantuar si studente, por në të vërtetë punon si juriste pranë Ministrisë së Arsimit, Sportit dhe...

Pedagogia: Nuk e di çfarë do më shumë Nikolla për të dhënë dorëheqjen

Aktualitet

Pedagogia: Nuk e di çfarë do më shumë Nikolla për të dhënë dorëheqjen

Shefja e departamentit të Letërsisë në Fakultetin Filologjik Lili Sula e ftuar në studion e "Ora News", tha se nuk e di se çfarë pret më shumë ministrja e Arsimit...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!