Prezenca e kompanive offshore në Shqipëri shihet me shqetësim nga insitucionet ndërkombëtarë. Raporti i fundit i Moneyval, mekanizimi i Komisionit…
T-Mobile dhe Sprint kanë marrë miratimin për shkrirjen prej 26 miliardë dollarë në dy rishikime të sigurisë kombëtare, duke hequr…
Euro, Dollari amerikan dhe Paundi britanik, të treja këto monedha janë në pozita zhvlerësuese kundrejt monedhës vendase Lekë. Në tregun…
Një ndër dy aspektet më pozitive të luftës ndaj pastrimit të parave në Shqipëri, është pikërisht sistemi bankar, së bashku…
Një 56-vjeçar shqiptar ka humbur jetën gjatë kohës që punonte në zonën e Treviglios, në shtetin italian. Dyshohet se shkaku…
Një tjetër protestë dhe revoltë kundër qeverisë është paralajmëruar.  Biznesi i vogël ka marrë një vendim që ditën e nesërme…
Studentët shkruajnë me miell para kryeministrisë: Jo dialog  
Një aksident mësohet të ketë ndodhur në hyrje të qytetit të Librazhdit, ku dy kamionë janë përplasur me njëri-tjetrin. Sipas…
Paraditen e së Martës, Kryeministri Edi Rama u paraqit në një takim me pedagogë dhe studentë të Universitetit Bujqësor të…
Një studente e cila është e pranishme në takim me kryeministrin Rama në Universitetin Bujqësor të Kamzës ka denoncuar presionin…
Zëvendëskryeministrja Senida Mesi, ka zhvilluar ditën e sotme një takim me rektorin e Universitet të Shkodrës “Luigj Gurakuqi”. Ajo nuk…
Studentët protestues përpara Kryeministrisë kanë vendosur të formojnë një shtab, që do të koordinojë protestën e tyre në gjithë vendin,…

Lajmet e fundit

“Jam në pritje të ëmbël”, Enca “pranon” lajmin e shtatzënisë

Rozë

“Jam në pritje të ëmbël”, Enca “pranon” lajmin e shtatzënisë

Këngëtarja shqiptare Enca Haxhia publikoi ditën e sotme një imazh në “Instagram”, ku shfaqte emoji-n e një femre shtatzënë! Të gjithë ngritën dyshimet se këngëtarja e hitit “Kujt Po i Han”...

Gazeta e njohur zvicerane/ Protestat studentore ndaj një qeverie që iu larguan 400 mijë qytetarë

Aktualitet

Gazeta e njohur zvicerane/ Protestat studentore ndaj një qeverie që iu larguan 400 mijë qytetarë

Gazeta e njohur zvicerane, Neue Zuercher Zeitung shkruan se protestat e studentëve e kanë vendosur establishmentin në Shqipëri nën presion. Sipas gazetarit Volker Pabst, që ka publikuar një reportazh nga protestat...

Aksident i rëndë në Elbasan, makina përplas 8-vjeçarin në rrugë

Aktualitet

Aksident i rëndë në Elbasan, makina përplas 8-vjeçarin në rrugë

Një aksident ka ndodhur në Elbasan, kur një automjet ka përplasur një fëmijë 8-vjeçar. Sipas Policisë Vendore, mësohet se, E. G., 26 vjeç, banues në fshatin Fanjë, në rrugën “Qemal Stafa”...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!