Rektori i Universitetit Bujqësor ka thirrur disa studente në takim dhe aty ka sjellë edhe kreun e Qeverisë Edi Rama…
Këtë mëngjes të kësaj të marte, Edi Rama është takuar me studentët të Universitet Bujqësor, ndërsa po zhvillon një dialog…
Kukësi është përfshirë nga reshje dëbore me intensitet të ulët, shoqëruar me temperatura të ulëta. Trashësia e dëborës në Kukës…
Nga Bujar Nishani   Që nga dje shqiptarët kanë një Kryeministër në ilegalitet.  Një kryeministër që takon njerëzit e vendit të…
Studentët do të mblidhen sërish sot për të protestuar për plotësimin e 8 kërkesave të tyre. Gazetarët informojnë se pritet…
Ambasadori i OSBE në Shqipëri, Bernd Borchardt nga Shkodra ka folur për protestën e studentëve, duke u shprehur se mbështet…
Ka përfunduar operacioni "Drino 2" në Gjirokastër, ku në total 56 shtetas të huaj tentuan të kalojnë kufirin në mënyrë…
Reshje të dendura bore kanë nisur në juglindje të Shqipërisë. Trashësia e dëborës në Dardhë dhe në Qafën e Qarrit…
Në Ditën Ndërkombëtare të Emigrantëve, Kreu i Shtetit, Ilir Meta shkruan se vëmendja maksimale në arsim, është mënyra më e…
Institucioni i Avokatit të Popullit bëri një deklaratë sot përmes së cilës i dha të drejtë kërkesave të studentëve protestues.…
Një 22-vjeçar që qarkullonte me armë zjarri në Elbasan ka rënë në prangat e policisë. "D.S., 22 vjeç, banues në…
Protesta e studentëve nga e gjithë Shqipëria vazhdon edhe sot, në ditën e saj të 15 me bojkot bsolut të…

Lajmet e fundit

Aksident i rëndë në Elbasan, makina përplas 8-vjeçarin në rrugë

Aktualitet

Aksident i rëndë në Elbasan, makina përplas 8-vjeçarin në rrugë

Një aksident ka ndodhur në Elbasan, kur një automjet ka përplasur një fëmijë 8-vjeçar. Sipas Policisë Vendore, mësohet se, E. G., 26 vjeç, banues në fshatin Fanjë, në rrugën “Qemal Stafa”...

Fjalimi hakmarrës! 21-vjeçarja gjen mënyrën ideale t'i "japë duart” të dashurit tradhtar

Kuriozitete

Fjalimi hakmarrës! 21-vjeçarja gjen mënyrën ideale t'i "japë duart” të dashurit tradhtar

Një vajzë zgjodhi të priste ditëlindjen e saj që ti jepte lamtumirën të dashurit tradhtar. Tiana Perea po festonte 21-vjetorin në shtëpi me miqtë dhe të dashurin, kur bëri një fjalim...

Skenare për sulme në Kosovë? Çfarë po ‘kurdisin’ shërbimet sekrete serbe…

Bota Shqiptare

Skenare për sulme në Kosovë? Çfarë po ‘kurdisin’ shërbimet sekrete serbe…

Më 15 nëntor, Zyra për Koordinim të Shërbimeve të Sigurisë së Serbisë, mbajti mbledhje, ku mori disa vendime në raport me Kosovën. Aty morën pjesë shërbimi sekret civil, dy shërbimet...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!