Vijon ndikimi i motit të paqëndrueshëm gjatë orëve të para të ditës duke bërë që reshjet e shiut dhe dëborës…
Operatori Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka njoftuar ndërprerjen e energjisë elektrike në disa zona të Tiranës gjatë ditës së nesërme.OSHEE…
Rreth orës 19:30, kryeministri Rama njoftonte përmes një postimi në “Twitter” se është takuar me disa studentë e pedagogë të…
Kryeministri Edi Rama dhe Ministri Sander LLeshaj kanë urdhëruar futjen e makinave në mes të studentëve të cilët prej disa…
Një prej aktorëve më të dashur nga publiku shqiptar, Florjan Binaj, nëpërmjet një postimi në instagram ka bërë një këshillë…
Kryeministri i Maqedonisë dhe i Greqisë, Zoran Zaev dhe Alexis Cipras pas arritjes së Marrëveshjes së Prespës për çështjen e…
Pavarësisht reshjeve intensive të shiut, një grup studentësh vazhdojnë qëndresën përpara Kryeministrisë në ditën e 13-t. Një prej studentëve, i…
Kryetari i opozitës, Lulzim Basha, i ftuar në “5 pyetje me Babaramon” ka komentuar protestën e studentëve.Ai tha se opozita…
Kryeministri Edi Rama zhvilloi sot pasdite një takim me pedagogë të Fakultetit të Gjeologji Minierave. Takimi është mbajtur në fshehtësi…
Kalimi i FSK-së nga një kapanon të emergjencave në një Ushtri të mirëfillti luftimi në raste rreziku në Kosovë ishte…
Një aksident i rëndë mësohet se ka ndodhur në Burrel, ku si pasojë e daljes nga rruga një automjet ka…
Ministria e Mbrojtjes bën të ditur se iu është kërkuar institcioneve vendore të marrin masa për problemet që mund të…

Lajmet e fundit

Skenare për sulme në Kosovë? Çfarë po ‘kurdisin’ shërbimet sekrete serbe…

Bota Shqiptare

Skenare për sulme në Kosovë? Çfarë po ‘kurdisin’ shërbimet sekrete serbe…

Më 15 nëntor, Zyra për Koordinim të Shërbimeve të Sigurisë së Serbisë, mbajti mbledhje, ku mori disa vendime në raport me Kosovën. Aty morën pjesë shërbimi sekret civil, dy shërbimet...

Soni Malaj rikthehet në Festivalin e RTSH me një performancë shpërthyese

Kulturë

Soni Malaj rikthehet në Festivalin e RTSH me një performancë shpërthyese

Soni Malaj rikthehet në Festivalin e Këngës në RTSH pas 10 vitesh. Kjo mungesë e ka një arsye. “Në festivalin e madh nuk mund të marrësh pjesë çdo vit. Për vitet...

Studentja Ervisa Shehu: Rama takim me dekanë dhe rektorë që i akuzon për korrupsion

Aktualitet

Studentja Ervisa Shehu: Rama takim me dekanë dhe rektorë që i akuzon për korrupsion

Ervisa Shehu, studente pranë Fakultetit të Shkencave Sociale, thotë në studion e Ora News, thotë se do të jetë në protestë deri ditën e fundit kur kryeministri Rama të dalë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!